V MESTU PIVA DO 11. ZMAGE

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so si z devetim parom točk na zadnjih desetih preizkušnjah na stežaj odprli vrata v ligo za prvaka, Zlatorog pa je z desetim porazom zapravil tudi teoretične možnosti za preboj med prvih pet moštev v prvem delu. Gorenjci so temelje za zmago postavili sredi tretje četrtine, ko so z delnim izidom 12:0 prekinili ravnovesje na semaforju. Povedli so s 67:55 in tekmo mirno pripeljali do konca. Odločilno vlogo v tem času je imel prvi strelec 1. SKL Dino Murić, ki je k delnemu izidu prispeval osem od svojih dvanajstih točk v tretjem delu igre.

Murić je s 24 točkami (met 9:13) in devetimi skoki ob koncu znova presegel svoje povprečje v tej sezoni (slabih 20 točk na tekmo), vidne vloge pa so imeli še Jan Novak (15 točk), Hasan Rizvić (12), David Kralj (11) in Jan Strmčnik (10).

Naslednja tekma GGD Šenčur bo 27. januarja, ko v osrčje Gorenjske prihaja ekipa Helios Suns, ki jo v naslednji dneh čaka nastop v mehurčku druge ABA lige v Banji Luki.

Konstantin Subotič: »Čestitke ekipi za pomembno zmago. V drugem delu igre smo se zbrali in predvsem v obrambi popravili napake iz prvega polčasa, kar je bilo v pričakovano težki tekmi, ključ do uspeha. Ponovno smo dokazali, da ekipna igra privede do zasluženih točk.«

ZLATOROG LAŠKO : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 82:94 (19:25, 26:23, 16:25, 21:21)

Zlatorog Laško: Pajk 2, Strel 5, Benson 16, Jereb 8, Požin 10, Glavan 6, Stipaničev 6, Grušovnik 5, Ličen 6, Routt 18.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 12, Bubnić 7, Novak 15, Rojc 8, Murić 24, Martinčič 7, Kralj 11, Strmčnik 10.

CELOTNA STATISTIKA

Vse novice / članki

PREK ŠENTJURJA DO DESETE ZMAGE

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so z deseto zmago naredili velik korak k ligi za prvaka SKL. Neposrednega tekmeca iz Šentjurja, ki je pri izkupičku 8-6, so premagali z 90:83. Gorenjci so do odločilne prednosti prišli šele v zadnji četrtini, ko so z bolj agresivno obrambo zaustavili napade gostov in hkrati z učinkovito igro na drugi strani povedli z dvomestno prednostjo (77:67). Pred tem sta se ekipi štirinajstkrat izmenjali v vodstvu, izid pa je bil osemkrat izenačen.

Najboljši strelski večer v sezoni sta imela Dino Murić in Dražen Bubnić. Prvi, sicer tudi vodilni strelec 1. SKL (povprečje 19,1 točke) je dosegel 26 točk in zbral 12 skokov, Bubnić pa je bil z 20 točkami (met 8:12) drugi strelec tekme.

GGD Šenčur ima do konca prvega dela še štiri tekme - naslednjo bo igral 16. januarja v Laškem.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 87:59 (26:20, 17:20, 24:22, 23:21)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 5, Bubnić 20, Novak 5, Rojc 6, Murić 26, R. Rizvić 6, Martinčič 12, Kralj 8, Strmčnik 2.

Šentjur: Habat 9, Špan 13, Tabak 3, Đapa 14, Mitrović 3, Samac 15, Ledl 4, Nemanič 10, Ahmedović 12.

V ROGAŠKI SLATINI BLIZU USPEHA

Zadnjo tekmo 1.SKL v letu 2020 sta odigrali Rogaška in Gorenjska gradbena družba Šenčur, ekipi, ki sta bili do predzadnje tekme starega leta na razpredelnice poravnavi po številu točk (21). V uvodu obračuna so bili podjetnejši Gorenjci, ki so si že v prvi četrtini zagotovili lepo prednost 24:13, ob polčasu pa sta se ekipi razšli z izidom 40:33 v korist gostujoče zasedbe. Igra Šenčurja je slonela na Dinu Muriću, ki je do polčasa dosegel 12 točk, agresiven pa je bil tudi v obrambni vlogi z osmimi skoki. Ljubljančan tega zagona ni zapravil niti po polčasu in je tekmo končal z 22 točkami in 15 skoki. Rogaška se je prebudila po polčasu ter zaostanek v tretji četrtini zmanjšala na zgolj točko (43:44), a so Gorenjci še nadzirali izid. Pred zadnjo četrtino je razlika znašala štiri točke v korist gostujoče zasedbe (54:58). A domačini niso popustili in so v odločilnem delu le povedli. Trojka Nejca Zupana jim je prinesla vodstvo z 68:67, nato so  poldrugo minuto pred koncem povedli za pet točk (76:71). Minuto in 13 sekund pred koncem je bil izid izenačen 76:76. Zadnji koš v rednem delu je s trojko dosegel gostujoči ostrostrelec Nejc Martinčič. Tekmo je odločil podaljšek, v katerem je Rogaška poskrbela za preobrat ter koledarsko leto sklenila z deveto zmago.

Pri domači je zasedbi je Malcolm Alexander Bernard vpisal 22 točk, pri GGD Šenčurju pa so bili dvomestni Murić, Martinčič, Ramo Rizvić in Jan Novak.

GGD Šenčur je v Rogaški Slatini nastopil oslabljen, brez Davida Kralja in Jana Strmčnika.

Naslednja tekma GGD Šenčur bo 11. januarja v domači dvorani kamor pridejo košarkarji iz Šentjurja.

Konstantin Subotič: »Zmaga Rogaške je povsem zaslužena, čeprav smo imeli tudi mi imeli možnost za uspeh. V drugem delu tekme smo naredili preveč napak v obrambi, v napadu pa nam je padla koncentracija. Kljub porazu gremo pozitivno naprej, saj nas čakajo nove tekme in možnosti za dokazovanje.«

ROGAŠKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 89:85 (13:24, 20:16, 21:18, 22:18, 13:9)  *po podaljšku

Statistika

ČLANI PROTI HOPSOM DO REKORDA V ASISTENCAH

Gorenjska gradbena družba Šenčur je gladko dobil obračun s Hopsi, zmaga pa ga je vsaj začasno potisnila na prvo mesto na lestvici. Ekipa Polzele, ki ni imela pravih možnosti, saj je zaostajala praktično celo tekmo, je doživela osmi poraz.

Domači igralci so večino posla opravili že v prvih dveh četrtinah. V prvi so prišli do 15 točk prednosti, v drugi pa že do 19. V drugem polčasu so le še večali naskok, največji je bil malce pred koncem tekme, ko so domači vodili za 35 točk.

Najboljši strelec domačih je bil Dino Murić z 19 točkami, temu pa je dodal še devet skokov. Na igrišče je vstopilo vseh 12 igralcev GGD Šenčur, med strelce pa se jih je vpisalo deset. Domačini so dosegli nekaj izjemnih statističnih številk. Jan Novak je zabeležil kar 11 asistenc, vsa ekipa pa izjemnih 29, kar je rekord v dosedanjem delu prvenstva.

Šenčur bo naslednjo tekmo igral šele 30. decembra, ko bo v 13. krogu gostoval pri Rogaški.

Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur: »Z dobro obrambo in pravim pristopom smo dokazali, da je to uspešna pot do zmage in cilja. Z mislimi smo že pri naslednji tekmi. Čestitke igralcem za ekipno delo in pozitivno energijo.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : HOPSI POLZELA 97:65 (27:12, 18:14, 23:16, 29:23)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 16, Novak 8, Murić 19, R. Rizvić 18, Martinčič 7, Ivković 3, Bubnić 4, Rojc 2, Kralj 11, Strmčnik 9.

Hopsi Polzela: Jurček 7, Mikulič 13, Goltnik 8, Carver 11, Kosič 12, Pešak 8, Habot 2, Kureš 4.