DOMOV

10.12.2018 | NA POLZELI NI ŠLO

NA POLZELI NI ŠLO

Polzelani so dobremu domačemu izkupičku, pred tem so imeli v domači dvorani tri zmage in poraz, dodali novo zmago. Tokrat so bili večino tekme precej boljši tekmec od Šenčurja, ki je na petem gostovanju v sedmih krogih po dveh zaporednih zmagah doživel četrti poraz v sezoni.

Hopsi so namero po zmagi pokazali že v prvi četrtini, ko so si priigrali tudi 16 točk prednosti (27:11). Tudi v drugi četrtini so prednjačili Polzelani, Šenčur je sicer nekajkrat prišel pod deset točk zaostanka, a je končnica znova pripadla gostiteljem, ki so si tako pred polčasom priigrali 15 točk naskoka.

V tretji četrtini se je prepad med ekipama le še povečal, ko je Simo Atanacković v 26. minuti zadel svojo 19. in 20. točko, je bila tudi razlika med moštvoma 20 točk (68:48). V 27. minuti je prednost znašala že 21 točk. V zadnji četrtini so košarkarji iz Šenčurja uprizorili še en "protinapad" in razliko zmanjšali na "zgolj" devet točk (74:65 v 31. minuti). Hopsi pa so se kmalu zbrali in nato tekmo zanesljivo pripeljali do zanje srečnega konca.

Pri domačih sta bila posebej razpoloženi Atanacković s 24 točkami in sedmimi skoki (indeks 30) in Donovon Matthew Jack z 22 točkami. Pri Šenčurju se je s 17 točkami najbolj izkazal kapetan Smiljan Pavić.

Člani Šenčurja bodo naslednje štiri tekme igral doma, in sicer proti Šentjurju, Sixt Primorski, Iliriji in Krki.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Ključ današnje zelo pomembne zmage je bila agresivna obrambo po celem igrišču, odličen met za tri točke, borbenost in dober skok. Seveda ne morem mimo naših zvestih navijačev, ki so nam dali dodatno energijo. Verjamem da so bili gledalci zadovoljni s prikazano igro in upam da bo tako tudi v nadaljevanju sezone."

Rade Mijanović, trener Šenčurja:

"Zaslužena zmaga Hopsov. Mi smo želeli tekmo dobiti z napadom in tako na gostovanjih ne gre. Morali bi igrati veliko bolj čvrsto v obrambi in v skoku."

HOPSI POLZELA : ŠENČUR GGD 99:76 (28:16, 28:25, 18:21, 25:14)

STATISTIKA

Atanacković (7 skokov) 24, Jack 22, Burgett (9 skokov) 16, Benson (15 asistenc) 13; Pavić 17, Popadić 12, Sejfić 11

06.12.2018 | ČEHOM VRNILI MILO ZA DRAGO

ČEHOM VRNILI MILO ZA DRAGO

V peti tekmi pokala Alpe Adria so košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe brez težav premagali  češko ekipo Sluneta in ji tako vrnili poraz, ki so ga zabeležili meseca oktobra v mestu Usti nad Labem.

Za zmago s 103:77 kar je najvišja Šenčurjeva zmaga v letošnji sezoni, vsaj kar se tekem najvišjega nivoja tiče, je bila zaslužna vsa ekipa, v kateri je prevladovala ekipa igra. Nesebičnost domačih košarkarjev je prinesla vodstvo že v prvi četrtini (23:18). Dobro nadzorovan skok in kreativna napadalna igra, ki je omogočala mete od zunaj ter igro pod košem, je Čehom v nadaljevanju povzročala nemalo težav. Z izjemo Američana Devanteja Wallace-a, so bili gostje nerazpoloženi oziroma je Šenčurjeva igra povsem onemogočila napadalne akcije Slunete. Že ob polčasu se je izkazal nov košarkar v dresu Šenčurja Željko Markovič, ki je pred tednom dni prišel iz Škofje Loke, ob standardno učikovitemu kapetanu Paviču in Marku Popadiću. V drugem polčasu je večjo minutažo pod košem dobro izkoristil Ismet Sefjić, popoln Šenčurjev večer sta podkrepila še Ramo Rizvić in Dino Murič.. Standardno dobra je bila zunanja branilska vrsta (Pavković, Zadnik in Novak) in sledil je največji poraz češke ekipe v letošnji sezoni, ki je trenutno peta v domačem prvenstvu. Šenčur je bil boljši v skoku (54:31), kjer je blestel Murič (10), v metu iz igre (52,9%:44,3) in v podajah (22:18).

Naslednja tekmo bo Šenčur v okviru lige Nova KBM igral v soboto, 8. decembra, ko se bo v gosteh na Polzeli pomeril s Hopsi.

Izjave po tekmi:

Rade Mijanovič: »Zadovoljen sem s tekmo in odnosom vseh igralcev. Igrali smo čvrsto, kar se je poznalo pri skokih. Zaslužili smo si to zmago

Smiljan Pavič: »To je bila odlična tekma. Vsi smo pokazali srce in borbo. Gledamo naprej in točno tako moramo nadaljevati sezono

Antonin Pistecky, trener Slunete: »Šenčurju čestitke za zmago, ki je bil boljši. Zame je to razočaranje. Naš odnos me je razočaral. Uvodni dve minuti sta bili dobri, potem pa smo razpadli. V obrambi nismo mogli braniti prav ničesar. Moramo se pogovoriti. Zmagali smo zadnjih osem tekem in tega danes nisem pričakoval. Morda so moji igralci podcenjevali Šenčur, a prav to sem jim zabičal pred tekmo, da ne smejo. Zmaga zasluženo ostaja v Sloveniji

Alpe Adria Cup, 5. krog:

ŠENČUR GGD – SLUNETA USTI NAD LABEM 103:77 (23:18, 35:24, 23:14, 22:21)

statistika

04.12.2018 | ŠENČUR Z REKORDNO ZMAGO

ŠENČUR Z REKORDNO ZMAGO

V mednarodnem tekmovanju Alpe Adria Cup so košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe premagali ekipo Hallmann Vienna s kar 28-imi točkami razlike in tako zabeležili rekordno zmago v letošnji sezoni, vsaj kar se tiče nastopov v najvišjem rangu.

Četica Radeta Mijanovića je tekmo začela spodbudno in hitro našla recept za goste z Dunaja. Vseskozi so z agresivno stisnili Američana Detricka, ki je sicer najboljši strelec AAC, ter z učinkovito igro polnili koš. Uvodoma sta blestela kapetan Smiljan Pavič in Nejc Martinčič. Postopoma se je prednost višala, ob polčasu je bilo že 52:27. Čeprav je italijanski trener pri gostih Luigi Gresta skušal motivirati svoje košarkarje, pa je slabši dnevni učinek Detricka vplival na večino igralcev, ki niso uspeli braniti svojega koša. Ko so domači igralci dokončno osvojili raketo, so sproščenost dvignili tudi zunanji igralci in prednost se je le še povečevala. Šenčur je dosegel 94 točk, med strelce se vpisalo osem igralcev, med tem ko je pri Dunajčanih zadelo le šest košarkarjev.

Šenčur se bo v zadnji domači tekmi v tekmovanju Alpe Adria Cup pomeril s češko ekipo Sluneta. Obračun bo v sredo, 5.12. ob 18. uri.

ŠENČUR GGD – HALLMAN VIENNA 94:66 (25:18, 52:27, 69:45)

Statistika tekme

Trener Šenčurja GGD, Rade Mijanović: » Čestitke fantom za dober pristop. Igrali smo z veliko energije in pri tem odlično ustavili njihovega igralca Detricka, ki v povprečju dosega več kot 30 točk na tekmo.«

Trener Hallman Vienna, Luigi Gresta: »Poznalo se je, da nam je manjkalo nekaj igralcev. Prišli smo v Šenčur in poskušali dati vse od sebe. Drugi polčas je bil boljši kot prvi. Čestitke Šenčurju.«

21.11.2018 | KZS UPOŠTEVALA KRITERIJ ZA 1.SKL, NE PA ZA MEDNARODNA TEKMOVANJA

KZS UPOŠTEVALA KRITERIJ ZA 1.SKL, NE PA ZA MEDNARODNA TEKMOVANJA

V 7.krogu lige Nova KBM, v soboto 24. novembra bi se v športni dvorani Šenčur morala pomeriti KK Šenčur GGD in KK Krka. Novomeščani so zaprosili, da se tekma zaradi njihovega preobsežnega urnika odigra kasneje (predlog: 1. december), kajti 22.11. igra Krka tekmo 6. kroga doma proti Sixt Primorski, 25. novembra pa tekmo ABA lige v gosteh proti Cedeviti. Prošnja sama po sebi ni sporna, vendar tekmovalne propozicije (38. člen - prosti dnevi med tekmami ) določajo upoštevanje le tekme, ki se igrajo v okviru 1. SKL, torej lige Nova KBM in ne lige ABA, ki jo KZS niti ne priznava saj je ABA liga del tekmovalnega ustroja, ki določa klube za nastop v tekmovanjih ULEB in ne FIBA. Šenčurjani se s prestavitvijo tekme niso strinjali – tudi Petrol Olimpija je zaradi zgoščenega urnika, dvoboj 5. kroga v Šenčurju odigrala manj kot 24 ur po tekmi lige ABA proti Crveni Zvezdi. Po sporočilu z obeh straneh, le to je romalo na naslov komisarja lige Nova KBM Borisa Majerja, je slednji samovoljno določil, da tekme 24. novembra ne bo. Sklep komisarja je objavljen, sporen je seveda naslednji CITAT : « da mora biti med dvema prvenstvenima tekmama ali pokalnima tekmama najmanj en dan odmora.«

In da ne bo pomote! Med tekmo 6. kroga Krka – Sixt Primorska ter predvideno tekmo 7. kroga Šenčur GGD – Krka je natanko 49 ur razlike. Torej, 25 ur več kot narekuje 38. člen Tekmovalnih propozicij KZS. Povrhu vsega je tekma med Krko in Sixt Primorska preložena in je torej njen termin določen naknadno.

KK Šenčur ni želel škodovati KK Krka, a je 1. decembra močno oslabljen, saj bosta dva igralca sodelovala v državnih tekmah (Kosovo, BIH).

Da pa zgodbe še ni konec, pa je poskrbel kar KK Krka sam, saj je na uradni spletni strani kluba zapisal, da bo tekma 7. kroga 2. decembra, kar pomeni, da KK Krka kot gostujoče moštvo kar samo določilo, kdaj bo tekma v gosteh v Šenčurju!?

14.11.2018 | SMILJAN PAVIČ SE POD KOŠI POČUTI ODLIČNO

SMILJAN PAVIČ SE POD KOŠI POČUTI ODLIČNO

Kapetan KK Šenčur GGD je pri 38-ih letih eden najboljših v slovenskem državnem prvenstvu – ligi Nova KBM. Pava, kot ga kličejo prijatelji in košarkarski soborci, se je rodil v Slovenj Gradcu, prve športne korake pa je naredil v Mariboru. Praktično je v slovenskem prostoru igral za vse močnejše klube (Slovan, Zlatorog, Union Olimpija, Helios in Krka), v tujini pa si je kruh služil v Vojvodini, Banvitu AEK-u in Rigi. Zadnja leta je zvest Šenčurju, kjer se počuti odlično.

»Še vedno imam željo po igranju in predvsem imam rad košarko.  Žene me tudi adrenalin, ki pride na tekmah. Ko se pogovarjam s košarkarskimi prijatelji, pravijo, če si zdrav igraj, kajti manjkale ti bodo tekme. Zaenkrat tega še nočem«, uvodoma pravi Smiljan.

Smiljan Pavič je bil član druge generacije mlade reprezentance, ki je leta 2000 v Ohridu na evropskem prvenstvu osvojila prvo zlato medaljo za Slovenijo. Slovenija je v finalu premagala Izrael, prav Pavič pa je dosegel odločilen koš. V tej generaciji so igrali Bečirovič, Jokič, Zagorac, Klepo, Brolih, Škornik, Zalokar, Kadič, Kobe, Vidic, Nachbar in Pavič. Zadnji od vseh se je pred dvema sezonama poslovil Boštjan Nachbar in le še kapetan Šenčurja Gorenjske gradbene družbe vztraja pod koši. »Boštjan, ki je moj dober prijatelj, je pravzaprav vztrajal najdlje. Dolgo časa je bil na igriščih tudi Dragiša Drobnjak, ki je sicer nekaj starejši. Ne razmišljam o tem, ali bom nadaljeval ali ne. Letos imam še pogodbo s Šenčurjem, zatorej mi ostaja vsaj še ta sezona. Vse je odvisno od počutja in zdravja«, brez večjega razmišljanja odgovarja 210 cm visoki center.«

Pavič je kapetan Šenčurja GGD, ekipe, ki prihaja iz najmanjšega kraja med vsemi prvoligaši. Lanska sezona je bila zgodovinska, letošnja postava pa z razlogom ohranja visoke želje. Pava dodaja: »To je moje peto leto v Šenčurju in prav vsako leto je klub napredoval. V Šenčurju delamo oz. v klubu delajo majhne korake, ampak so resnično vidni napredki. Približno tako je rastla ekipa in z njo ambicije. Lanski finale v pokalu Spar in liga za prvaka v državnem prvenstvu nam dajeta možnosti in pravico, da s prihodom nekaj novih igralcem, tudi letos razmišljamo o visokih ciljih. V letošnji ekipi imamo večjo rotacijo igralcev kot lani. Zdi se mi, da bo letošnja liga zelo izenačena in za košarko so dobrodošle ambicije v prvoligaških klubih.«

Šenčurjevo košarkarsko okolje sega v sam kraj in nekaj okoliških vasi. Vsa regija pa ni navzoča pri košarkarskem razvoju KK Šenčur GGD, kar je za šport in nujno medsebojno povezanost kar mala katastrofa. Članska ekipa ima ambiciozne cilje, kadeti in pionirji igrajo v prvi ligi, žal pa je denimo, bližnji Kranj, kar malce odsoten od dobrega razvojnega dela v manjšem Šenčurju. Smiljan Pavič dodaja: »Jaz bi bil vesel, da bi bilo na Gorenjskem več sodelovanja. Pravzaprav v vsej Sloveniji. V tem okolju pa je regijsko združevanje in povezovanje nujno. To je velik minus za mlade košarkarje, ki prihajajo. Vsi bi morali stremeti, da se ustvarjajo močne košarkarske sredine in posledično bi lahko upali na razvoj novih Dragičev in Dončičev. Trend odhajanja mladih v tujino bi lahko obrnili, morda prav s takšnim razmišljanjem

Pavič je v letošnji sezoni najstarejši prvoligaški igralec (l. 1980), sedem mesecev mlajši je njegov vrstnik Jure Balažič iz Krke. Vsi ostali pa so že precej mlajši. V Helios Sunsih igrata Miha Fon in Jure Močnik letnik 1984, taisti letnik so tudi Miljković (Zlatorog), Harris (Sixt Primorska) in Pešić (Šentjur). Pavič odgovarja tistim, ki pravijo, da so lige v katerih igrajo starejši igralci slabe: »Mogoče to pišejo in govorijo tisti, ki bi radi igrali prvo ligo pa ne morejo. Jaz sem zdrav, fizično se počutim dobro, izkušnje pa so tako ali tako na moji strani. Ni razloga, da proti mladeničem ne bi igral dobro. Saj nekaj dobrih igralcev vendar je v ligi. Denimo lani me je kar dobro nadigral Žiga Dimec, ki zdaj igra v tujini. Je pa res, da se mladi in perspektivni igralci hitro preselijo v tujino in spet smo pri temi, ki ni v prid slovenski košarki.«

Smiljan Pavič je bil osemkrat slovenski prvak in trikrat pokalni zmagovalec. Leta 2010 je bil izbran za najboljšega igralca finala državnega prvenstva, naslednje leto pa je s Krko osvojil FIBA Eurochallenge. V finalu je Krka porazila rusko ekipo Lokomativo iz Kubana, Pavič pa je bil z 12-imi točkami drugi strelec ekipe za Chrisom Bookerjem (20). Naslova se je veselil tudi s prej  omenjenima igralcema Dragišo Drobnjakom in Juretom Balažičem.