DOMOV

19.11.2017 | V ROGAŠKI ODLOČENO V ZADNJIH DVEH MINUTAH

V ROGAŠKI ODLOČENO V ZADNJIH DVEH MINUTAH

V derbiju sedmega kroga slovenskega prvenstva je Rogaška premagala Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo in se s četrto zmago z njo izenačila pod vrhom Lige Nova KBM. Po zanimivi in nenavadni predstavi je bil rezultat 70:58. Dve minuti in tri sekunde pred koncem tekme je bilo izenačeno na 58. V pričakovanju prav drame pri aktualnih državnih podprvakih, pa je le ta izostala, saj so košarkarji Rogaške naredili delni izid 12:0 in s Šenčurjevim presenečenjem ni bilo nič.

Potem ko je bil prvi polčas več ali manj v znamenju domačih košarkarjev, ki so si že v uvodni četrtini priigrali nekaj košev prednosti in to nadgradili v nadaljevanju, je drugi del postregel z dvema obrazoma. Tretjo četrtino so gostje dobili s 23:7, zadnjo pa domači s 24:6. Pri tem velja omeniti serijo Šenčurja kar 21:0. Po zaostanku v 3. četrtini (43:31) so varovanci Radeta MIjanovića dosegli 21 točk, domačini pa niti ene, ter v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo šestih točk. Tekmo je v zadnjih minutah prelomil Mitja Nikolić s trojko za 61:58 ter košem za 65:58.

Nikolić je bil prvo ime tekme. Zbral je 18 točk in 16 skokov (statistični indeks 26), 16 točk je dodal Marko Pajić, na drugi strani pa je bil s 16 točkami najboljši Ramo Rizvić.

V osmem krogu po reprezentančnem odmoru bo Šenčur gostil predlanske prvake iz Domžal, Helios Sunse. Tekma bo v soboto 2.12. ob 19. uri.

ROGAŠKA : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 70:58 (18:10, 21:19, 7:23, 24:6)

Nikolič 18 (16 skokov), Pajić 16, Fon 11; Rizvić 16, Murić 12 (7 skokov), Pavić (13 skokov) in Gorjanc po 10.

STATISTIKA

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Za nami je težka borba in pomembna zmaga. Zahvalil bi se navijačem za korektno in dobro navijanje."

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Odigrali smo čvrsto in trdo tekmo, ki je bila izenačena do same končnice. Ključni razlog za poraz je bila preslaba igra v obrambi v zadnjih desetih minutah, ko smo gostiteljem dovolili štiri odprte mete za tri točke."

11.11.2017 | ŠENČUR PRVIČ V ZGODOVINI PREMAGAL PETROL OLIMPIJO

ŠENČUR PRVIČ V ZGODOVINI PREMAGAL PETROL OLIMPIJO

Enega najboljših športnih dogodkov so gledalci spremljali v petek zvečer, ko je v športni dvorani Šenčur gostoval aktualni državi prvak Petrol Olimpija. Ob polni dvorani, bučnemu bodrenju predvsem Šenčurjevih navijačev, so lep večer popestrili mladi in atraktivni plesalci Plesne šole Urška Kranj, ki so z dodatno energijo pošteno dvignili razpoloženje na tribunah ter prinesli številne pozitivne nasmehe. Že tako ali tako je bilo na tribunah živahno, a kako bi bilo drugače, ko pa na parketu Petrol Olimpija ni znala vnovčiti boljšega začetka tekme. Šenčur je hitro našel rezultatski priključek, ki pa vseeno ni prevagal v korist domačinov. Ljubljančani so vodili ves prvi polčas, a prednost petih točk po 20 minutah ni prinašala mirnosti na klopi državnih prvakov.

V drugem polčasu je domača klop zatrepetala saj si je najboljši strelec lige Dino Murič nabral štiri osebne napake. Zelo dobro je vlogo menjave opravil visoki Urban Gorjanc, prav tako je tempo zdržal 36 letni Smiljan Pavič, ki je na igrišču preživel 34 minut ter pri tem dosegel 13 točk in kar 16 skokov. Na nasprotni strani je začetni zalet izgubil Morgan (8 tok + 7 skokov) ostali pa so skakalno klecnili (Radulovič 4, Bubnič 3). Odločitev o zmagovalcu je bržkone padla minuto in pol pred koncem. Petrol Olimpija je vodila 70:71, na to je odgovoril Pavič s trojko, na drugi strani je dolgo trojko zgrešil Hrovat, Smiljan Pavković pa je s prodorom skorajda ugasnil upanje Petrol Olimpije (75:71). 33 sekund do konca je s trojko vrnil kapetan Ljubljančanov, domači pa v zadnjem napadu niso uspeli vreči proti košu. Po minut odmora je Olimpija napadla, a se je žoga nepričakovano znašla pri Španu, ki je z velik razdalje zgrešil trojko, v skoku je bil uspešen Murič in po osebni napaki, manj kot sekundo do konca, je imel nekdanji kapetan Olimpije dva prosta meta. Prvega je zadel, drugega pa namenoma zgrešil.

Prva in zgodovinska zmaga Šenčurja proti Petrolu Olimpiji je bila potrjena. Šenčur je  s četrto zmago ostal na vrhu lestvice državnega prvenstva.

V naslednjem krogu bo Šenčur 18. novembra gostoval pri Rogaški

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : PETROL OLIMPIJA 76:74 (15:20, 21:20, 20:15, 20:19)

Murić 19 (9 skokov), Rizvić 16 (7 skokov), Pavić 13 (16 skokov); Hrovat 18 (8 skokov in 5 podaj), Špan 15 (5 skokov), Oliver 13.

STATISTIKA

"Večji del tekme smo zaostajali, vendar se kljub temu nismo predali. Verjeli smo v preobrat in na koncu premagali aktualne državne prvake. Iz srce čestitam svojim igralcem, prav tako pa košarkarjem Petrola Olimpije na pošteni borbi."

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Čestitam Šenčurju za borbeno igro. Zmago so si na koncu zaslužili. Bili smo preslabi, da bi se v določenih trenutkih tekme odlepili na varno razdaljo, zato smo bili na koncu tudi kaznovani."

10.11.2017 | V KOPRU ODLOČILA ZADNJA ČETRTINA

V KOPRU ODLOČILA ZADNJA ČETRTINA

Pet točk naskoka Primorcev pred zadnjo četrtino ni kazalo na kaj drugega kot izenačen obračun do zadnje piska sirene v dvorani Bonifika. Šenčur je dobro branil prostor pod košem, razpoložena Murič in Rizvić pa sta bila dobro razpoložena, saj je trener Sixta Jurica Golemac vseskozi pritiskal na svoje igralce.

Po dobrem uvodu za domače in vodstvu s 27:10 so varovanci Radeta Mijanovića nase opozorili v drugi četrtini, v kateri so dosegli 28 točk in se ob odmoru približali le na koš zaostanka. V nadaljevanju so celo povedli, nato pa se je razigral Nejc Zupan. S sedmimi zaporednimi točkami je Primorce vrnil v igro, četrto trojko tekme je dodal Mulalić, polaganje pa Čakarun in "tigri" so po delnem izidu 15:1 znova povedli (66:61). Z odlično igro so nadaljevali tudi v zadnji četrtini, ta del igre začeli z devetimi zaporednimi točkami, se oddaljili na 75:61 in tekma je bila odločena. Sixt Primorska je edina neporažena ekipa v Ligi Nova KBM. Pred tem kolom si je prvo mesto delila s Petrol Olimpijo, Rogaško in Šenčurjem, po porazih slednjih treh pa so Koprčani prevzeli vrh lestvice. Do zmage so prišli težje, kot kaže končni rezultat - 87:77 oziroma razlika v 36. minuti - 80:64.

Nejc Zupan je 22 od svojih 25 točk dosegel v drugem polčasu. S statističnim indeksom 26 si deli naziv MVP kola skupaj z Domnom Bratožem iz Krke.

Šenčur naslednjo tekmo igra doma proti nekdanjim prvakom iz Šentjurja (4. november).

SIXT PRIMORSKA : ŠENČUR GGD 87:77 (27:14, 17:28, 22:19, 21:16)

(Zupan 25, Ferme 19, Mulalić 14; Rizvić 21, Murić 17, Rebec 12)

STATISTIKA

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:

"Čestitke fantom za izredno borbeno predstavo in zmago. Ekipa Šenčurja je zelo kvalitetna. Na začetku smo povedli, nato pa nekoliko padli v igri, tudi zaradi dejstva, da tokrat zaradi poškodbe ni igral naš prvi organizator igre Daniel Vujasinović, in smo posledično nekoliko izgubili ritem. Kljub temu smo v nadaljevanju zaigrali bolje, predvsem v obrambi, to je na koncu tudi odločilo tekmo in zasluženo smo zmagali."

"Primorska je bila boljši nasprotnik in je zasluženo prišla do zmage. V tekmo smo vstopili slabo in gostiteljem dovolili, da se razigrajo. Težko se je bilo vračati v srečanje. Vseeno nam je uspelo, za preobrat pa nam je na koncu zmanjkalo moči.

10.11.2017 | ZADNJIH DESET MINUT ZA ZMAGO ŠENČURJA

ZADNJIH DESET MINUT ZA ZMAGO ŠENČURJA

Nekdanji slovenski prvaki (sezona 2014/15) so doživeli kar nekaj sprememb pred letošnjo sezono, a podobo kot Šenčur, tudi Šentjurčani igrajo domače prvenstvo, pokal Spar in mednarodno tekmovanje Helios Alpe Adria pokal. Obračun je bil izenačen vse do zadnje četrtine, ko si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti.  Po 30 minutah je bil namreč izid 49:51, zadnjih deset minut pa je domača ekipa dobila z 21:13. Šenčurjani so največ vodili za osem točk, tudi minuto pred zadnjim zvokom sirene. Gosti se kljub temu niso predali, poskušali so na vse načine, približali so se na 64:69, za kaj več pa jim je zmanjkalo moči, prikradla pa se jim je tudi kakšna napaka preveč.

Pri domačih se je z 18 točkami in 10 skoki izkazal Dino Murić, pri gostih pa je Tomaž Bolčina dosegel 20 točk in zbral 10 skokov.

Šenčur bo tekmo šestega kroga igral v petek 10. novembra ob 20. uri proti Petrolu Olimpiji.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : ŠENTJUR 70:64 (15:17, 18:19, 16:15, 21:13)

Murič 18 (10 skokov), Pavković 13 (5 podaj), Rebec 12; Bolčina 20 (10 skokov), Williams 16 (10 skokov), Popadić 12.

STATISTIKA

"Kot smo pričakovali je za nami zelo zahtevno srečanje. Fantje so se zavedali pomembnosti tekme, zato smo v prvem polčasu igrali v krču. V drugem polčasu nam je stekel met in prišli smo do zaslužene zmage."

Andrej Žakelj, trener Šentjurja:

"Čestitke ekipi Šenčurja za zmago. Niso se predali, kar se jim je na koncu tudi obrestovalo. Našega plana smo se držali 30 minut in igrali z veliko energije. V zadnji četrtini smo energetsko padli, poleg tega pa smo bili priča še nekaj čudnim odločitvam vseh akterjev tekme. Ostane nam trdo delo in dejstvo, da se iz tega poraza tudi kaj naučimo.

10.11.2017 | ŠENČUR Z ZMAGO NA VRH LESTVICE MEDNARODNE LIGE

ŠENČUR Z ZMAGO NA VRH LESTVICE MEDNARODNE LIGE

Šenčurjani so v športni dvorani gostili avstrijski Dukes Klosterneuburg in ji z obrestmi vrnili za minimalen poraz, ki so ga doživeli oktobra nekaj kilometrov severno od Dunaja.

Že po prvi četrtini je bila namera domačinov jasna, hitro pokoriti goste, jim z dobro obrambo preprečiti pot do koša in zabeležiti novo zmago v Helios Alpe Adria pokalu. 20:9 je bil rezultat po desetih minutah in nič dobrega se ni obetalo avstrijski ekipi. Izjemno energijo v obrambnih nalogah je pokazal Jan Novak (4 ukradene žoge), soigralci so le sledili njegovemu tempu in složno polnili koš Klosterneuberga. Ob polčasu je na semaforju kazalo 44:26.

V drugem polčasu gostje niso našli protiorožja, niti strategije, ki bi jim pomagala do morebitnega preobrata. Dovolj čvrsta obramba in raznovrstni napad je Šenčur pripeljal do nove gladke zmage (75:58) in prvega mesta na lestvici skupine C. Pri Šenčurju so na igrišče stopili prav vsi igralci in prav tako vsi pripomogli k tretji zmagi v tem tekmovanju.

Naslednjo tekmo, 14. novembra, Šenčur gostuje v Brnu.

Rade Mijanović, trener KK Šenčur GGD:
"Zelo sem zadovoljen z odnosom igralcev. Imeli smo le en dan za pripravo na nasprotnika, a pokazali smo pravilen odnos že od prve minute. Čestitke tudi gostom, ki so se pošteno borili."

Jan Novak, igralec KK Šenčur GGD:
"Čestitke mojim soigralcem za odlično tekmo. Odnos je bil pravi in naša zmaga je zaslužena."

Ante Perica, trener BK Dukes Klosterneuburg:
"Igrali smo slabo. Nismo bili osredotočeni. Pogrešali smo nekaj igralcev. Šenčur je bil boljši."

Edin Bavčić, igralec BK Dukes Klosterneuburg:
"Čestitke Šenčurju za zmago. Igrali smo brez dveh igralcev in to se nam je poznalo. Smo na pol poti in videli, kako bomo reagirali na naslednjih tekmah. Želim veliko sreče tudi Šenčurju. "