DOMOV

14.11.2019 | PROTI KRKI ZA LAS PREKRATKI

PROTI KRKI ZA LAS PREKRATKI

Šenčurjani so v 1. slovenski košarkarski ligi doživeli četrti poraz in padli pod polovično uspešnost (3-4), Novomeščani pa so pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Anzulovića zabeležila drugo zaporedno zmago (3-3). Tekma je bila izenačena in borbena, na koncu pa so zmagovalca določile malenkosti. Domači so dvakrat resneje vodili - v 13. minuti z 31:21 ter v 25. z 58:50, a je Krka vsakič hitro vzpostavila ravnotežje.

Zadnja četrtina se je začela z izenačenim izidom (63:63) in tako je bilo tudi dve minuti in pol pred koncem (79:79). V nervozni končnici je dva prosta meta najprej zadel Luka Lapornik, upe domačih o zmagi pa je odnesel prvi strelec tekme Glenn Miller Cosey (23 točk, met 6:11) s trojko 35 sekund pred iztekom igralnega časa.

Pri domačih sta izstopala Matej Rojc z 22 točkami (met iz igre 8:8, trojke 3:3) ter Dino Murić z 20 točkami in 16 skoki.

Gorenjska gradben družba Šenčur je v naslednjem kolu prosta, oziroma bo tekmo 9. kroga igrala doma proti Hopsom s Polzele.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : KRKA 83:89 (23:17, 25:26, 15:20, 20:26)

CELOTNA STATISTIKA

Konstantin Subotič, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur:

"Smo razočarani. Odigrali smo dobro tekmo, a je žal v ključnih trenutkih prišlo do nekaj slabih odločitev. Proti takšni ekipi kot je Krka moraš odigrati brez napake. Škoda, ker smo malce slabše zadeli s črte prstih metov. Tudi mi bi si zaslužili zmago, a moramo gledati naprej in se pripraviti na naslednje tekme. Igralci so imeli pravilen pristop in so pokazali veliko mero energijo. Hvala navijačem za dobro podporo."

Vladimir Anzulović, trener Krke:

"Zmagovalca sta odločili želja in volja igralcev, za kar jim čestitam. V prvem delu tekme smo imeli precej težav v obrambi. Moram pohvaliti Šenčur, ki je bil zelo navdahnjen na tej tekmi. Odigrali so zelo kakovostno. Pri nas se je poznala tudi utrujenost po ponedeljkovi tekmi. Zdaj imamo dan počitka, potem sledi priprava na tekmo v regionalni ligi."

04.11.2019 | GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA DO TRETJE ZMAGE

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA DO TRETJE ZMAGE

Podčetrtani so še četrtič gostovali v slovenskem prvenstvu in kljub prejšnjim porazom pokazali dostojno igro, ki je zadostovala za izenačeno borbo vse do 18 minute. Pred koncem prvega polčasa se je razigral Dražen Bubnić, ki je nanizal sedem zaporednih točk za prvo otipljivejšo prednost Gorenjske gradbene družbe Šenčur (40:34). Razlika v korist domačih je narasla ob koncu tretje četrtine, ko so zadeli Rotar (trojka), Murić, Novak in Brkić (62:49). Zadnji del so Šenčurjevi košarkarji držali dvomestno prednost, največja je bila v 35. minutu (74:55), le da jih je v zadnjih minutah razorožil mladi Domen Gorenc, ki je v štirih minutah dosegel deset točk. Gostje so tako prišli do vzdržnega poraza (80:73).

Dražen Bubnić je bil s 15 točkami prvi strelec GGD Šenčurja, 14 točk in 11 skokov je zbral Dino Murić, zelo dobro pa je odigral tudi Jan Novak (11 točk/index 17), ki bo v Šenčurju igral dve sezoni. Ob prihodu enega najboljših obrambnih igralcev v slovenskem prvenstvu, pa je klub zapustil Hasan Rizvić, ki je s klubom imel t.i. odprto pogodbo. Nekdanji slovenski reprezentant bo kariero nadaljeval v drugi turški ligi pri ekipi Bornova iz obmorskega mesta Izmir. Hasan je že zaigral za novo ekipo in ob zmagi proti moštvu Merkezefendi (80:72) v 32-ih minutah dosegel 15 točk in 14 skokov.

GGD Šenčur bo v 6. krogu gostoval v Kopru pri državnemu prvaku Primorski. Tekma bo v sredo, 6. novembra ob 18.uri v dvorani Bonifika.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 80:73 (16:17, 24:17, 22:15, 18:24)

GGD Šenčur: Bubnić 15, Novak 11, Rojc 6, Murić 14, Popadić 4, Rotar 5, Brkić 9, Martinčič 3, Pavić 5, Zadnik 8 .

Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 15, Strnad 10, Gorenc 10, Švigelj 4, Thomas 12, Cerkovnik 10, Gabrovšek 10, Stergar 2.

Izjavi trenerjev:

"Uvod v tekmo bi lahko bil boljši. V drugi in tretji četrtini je bila naša obramba bolj agresivna in dobili smo samozavest v napadu, čeprav je ponovno šepal met z razdalje. Zadnjih pet minut so se gostje razigrali in krepko zmanjšali razliko. Zmaga je zelo pomembna, a morda je še bolj pomembno sporočilo, da se tekma igra do konca."

Davor Brečko, trener Terme Olimia Podčetrtka:

"Kljub porazu smo zadovoljni. To je naše četrto gostovanje in menim, da smo naredili korak naprej. Šenčur ima izjemno ekipo desetih oziroma dvanajstih igralcev. Dobro smo se upirali, a se nam je pripetilo slabih 90 sekund ob koncu polčasa. Ko je Šenčur povedel, smo dali glave dol in prednost je bilo kasneje težko nadoknaditi."

31.10.2019 | DINO MURIĆ MVP MESECA OKTOBRA

DINO MURIĆ MVP MESECA OKTOBRA

Po odigranih štirih tekmah, vse v mesecu oktobru, v prvi slovenski košarkarski ligi, je najboljšo formo pokazal član Gorenjske gradbene družbe Šenčur, 29-letni in 201 cm visoki Dino Murić. Krilni center je z ekipo GGD Šenčur v treh gostovanjih in eni domači tekmi, zabeležil dve zmagi in dva poraza. Ob dveh porazih v gosteh v Domžalah in Rogaški, je bil Šenčur blizu uspeha, a je bil na obeh tekmah usoden nekaj minutni strelski mrk, med tem ko je pohvalna zmaga v Laškem in še kako pomembna domača zmaga proti Šentjurju.

Izjemen uvod v novo sezono je prikazal Dino Murić, ki v povprečju dosega 18,3 točke, k temu pa dodaja še 7,5 skoka in 2,3 ukradene žoge. Murić je s povprečnim indexom 22 zasluženo osvojil naziv najboljšega igralca meseca oktobra in pri tem za seboj pustil odličnega Marka Jagodića Kuridžo (index 18) iz ekipe Koper Primorska.

Dino Murić je v Šenčurju tretje sezono, z ekipo pa je bil dvakrat četrtfinalist državnega prvenstva in pred dvema sezonama finalist pokala Spar.

27.10.2019 | ROGAŠKA IZKORISTILA SLAB NAPADALNI VEČER ŠENČURJA

ROGAŠKA IZKORISTILA SLAB NAPADALNI VEČER ŠENČURJA

Rogaška je pred domačimi gledalci prišla do druge zmage na tretji tekmi, Šenčurju pa je prizadejala drugi prvenstveni poraz. Pri domačih so se kar štirje igralci iz uvodne peterke izkazali z dvomestnim številom točk, največ med njimi, 15, jih je dal Ivan Miličević, Anthony Jesse Washington pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom - 13 točk in 13 skokov. Pri Šenčurju je bil ponovno zelo dober Dino Murić, ki je 19 točkam dodal sedem skokov in tri podaje ter pri tem dosegel index 24. Šenčurjevi strelci tokrat nisom imeli svojega večera, saj so iz 18-ih poskusov zadeli le tri trojke.

Rogaška si je izdatnejšo prednost priigrala v prvi četrtini, v zadnjih štirih minutah in pol, ko se je od prednosti 8:6 prišla do 23:13. Prednost desetih točk je znala obdržati, pa čeprav je na začetku tretje četrtine Gorenjska gradbena družba Šenčur prišla do treh točk zaostanka.

GGD Šenčur bo 2. novembra doma igrala proti ekipi Terme Olimie Podčetrtek.

ROGAŠKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENTJUR 66:57 (23:13, 16:18, 12:10, 15:16)

Rogaška: Fon 7, Vujasinović 10, Lelić 12, Washington 13, Miličević 15, Ferme 3, Dornik 6.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Rojc 4, Jurček 7, Murić 19, Rizvić 7, Brkić 4, Pavić 7, Zadnik 4, Popadić 5.

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Pričakoval sem res težko tekmo. Šenčur ima kaj nekaj igralcev, ki je igralo tudi že na precej višjem nivoju. Mi smo danes kar rutinirano prišli do te zmage. Mislim, da končni rezultat niti ne kaže pravega razmerja, saj smo v zadnjih minutah naredili nekaj neumnosti, a to niti ni tako pomembno. Najpomembnejša je zmaga in novi dve točki."

"Za obe ekipi je bila to zelo pomembna tekma in to se je tudi videlo. Prisotna je bila nervoza, nobena ekipa se ni razigrala. Vseeno je bila danes Rogaška en nivo boljša. Mi nismo bili dovolj nevarni z zunanjih položajev, zgubili smo tudi skok. Domačini so prišli do zaslužene zmage. Čaka nas analiza in priprava na naslednje tekme."

24.10.2019 | ŠENČUR GOSTOM S ČEŠKE DOVOLIL PREOBRAT

ŠENČUR GOSTOM S ČEŠKE DOVOLIL PREOBRAT

Vodilna ekipa češkega prvenstva BK Opava je v Šenčurju zaostajala že za 18 točk ob koncu tretje četrtine, a je vseeno odnesla zmago na gostovanju v osrčju Gorenjske.

Že v uvodnih minutah so Čehi pokazali agresivno in čvrsto igro. Nekaj minut so Šenčurjevi košarkarji potrebovali, da so pošteno zadihali in ujeli ritem gostov. Gostje so po prvi četrtini vodili za sedem točk in v nadaljevanju poskušali s consko obrambo, kar je spodbudilo domače strelce, pri katerih je tokrat izstopal Marko Popadić. Ko je centrska linija domačih zaprla pod obročem, so se gostje znašli v prvih resnejših težavah. Uvodne minute drugega polčasa so prinesle napake na obeh straneh, a je domača ekipa ostala čvrsta in napdalno zanesljiva. Proti koncu tretje četrtine je GGD Šenčur vodil za 18 točk, pred začetkom zadnje je bilo 71:55. Upanje umre zadnje in prav to je bilo v glavah češke ekipe. Dragoun je nanizal šest zaporednih točk, nato je Zadnik zadel za lažje dihanje, a je na sceno stopil Gniadek, ki je dosegel deset zaporednih točk in tekma je bila odprta. Čisto ob koncu je Šenčur imel lepo možnost za zmago, a žal žoga ni hotela skozi obroč.

Prvi letošnji podaljšek v Šenčurju ni predčasno nakazal zmagovalca, saj si nobena od ekip i uspela priigrati znatnejšo prednost. 36 sekund do konca je Popadić zadel šesto trojko in izenačil na 98:98, v zadnjem češkem napadu pa je piko na i, za končnih 98:100 postavil Slavik.

ALPE ADRIA CUP

GGD ŠENČUR vs OPAVA 98:100 (17:24, 45:31, 71:55, 84:84)

Scorers (GGD Šenčur): Popadić 21, Brkić 20, Zadnik 16, Rojc 14, Pavič 10, Jurček 8, Bubnić 6, Matinčič 3

Scorers (BK Opava): Bunoch 27, Gniadek 21, Dragoun 20, Sirina 12, Slavik 7, Bukovjan and Kvapil 5, Kurecka 2, Stepanek 1)

STATISTIKA

Konstantin SUBOTIČ (trener GGD Šenčur): » To je bila zanimiva tekma za vse ljubitelje košarke. Tri četrtine smo igrali dobro, a se nihanja vse prepogosta. Gostje so imeli precej napadalnih skokov in posledično nekaj lahkih košev. V podaljšku je šlo koš za koš in gostje so dosegli dve točki več ter zasluženo zmagali. Mi že gledamo naprej.«

Matej ROJC (GGD Šenčur): » Imeli smo precej vzponov in padcev. Igrali smo dobro, a žal dopustili gostom, da nam vsilijo njihovo igro. Ko so se razigrali, jih nismo znali ustaviti.«

P. CZUDEK (trener KB Opava): » Tekma je bila zelo težka. Druga in tretja četrtina sta bili za nas tragedija. Zmagali smo po podaljšku in to je edino kar me veseli.«

Martin GNIADEK (BK Opava): »Začeli smo dobro, potem v nadaljevanju slabo napadali, poleg vsega smo naredili kar precej neumnosti. Šenčur je zelo dobra ekipa, ki nas je za napake kaznovala. Na koncu so domači morda ostali brez goriva, kot radi rečemo in srečno smo prišli do zmage.«