DOMOV

15.02.2020 | POKAL SPAR: CEDEVITA OLIMPIJA TUDI V DRUGO BOLJŠA OD GGD ŠENČUR

POKAL SPAR: CEDEVITA OLIMPIJA TUDI V DRUGO BOLJŠA OD GGD ŠENČUR

Košarkarji Cedevite Olimpije so v povratni tekmi, ki je bila odigrana v dvorani Kodeljevo, tudi drugič boljši od Gorenjske gradbene družbe Šenčur. Za zmago s 93:83 sta pri domačih največ točk dosegla Ivan Marinković 18 in Mikael Hopkins 17. Čeprav so bili pri GGD Šenčurju trije zelo razpoloženi, pa je manjkal prispevek ostalih košarkarjev. Dino Murić, najboljši igralec rednega dela prve lige, je dosegel dvojni dvojček (20 točk in 12 skokov), po 19 sta dodala še Dražen Bunić (4 trojke) in Veljko Brkić.

Povratna tekma na Kodeljevem je bila zelo podobna prvi v Šenčurju. Do polčasa sta bili ekipi enakovredni, takoj v začetku tretje četrtine pa so Ljubljančani naredili razliko in z delnim rezultatom 20:4 praktično rešili vprašanje, ne samo o zmagovalcu, pač pa tudi potniku v polfinale pokala Spar. Ob koncu tega dela igre, po prostih metih Brkića, trojki Bubnića in prostih metih Murića, je Cedevita Olimpija vodila za šest (68:62), on koncu te četrtine je bila razlika osem (73:65). V zadnji četrtini se je razigral Marinković, ki je dosegel osem točk, kmalu zatem je štiri točke vezal Dominic Artis in tekma je bila odločena. V zadnjih minutah so priložnost dobili tudi mlajši košarkarji. Prav 18-letni Vojin Ivković je dosegel koš za končni rezultat tekme 93:83.

V polfinalu, ki bo na Kodeljevem, se bosta v soboto 15.02. ob 15:30 pomerila Koper Primorska in Helios Suns, ob 18:30 pa še Cedevita Olimpija in Krka. Veliki finale bo v nedeljo 16. februarja ob 18:45.

Povratna četrtfinalna tekma pokala Spar:

CEDEVITA OLIMPIJA – GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR

93:83 (24:17, 24:31, 25:17, 20:18)

STATISTIKA

12.02.2020 | POKAL SPAR: PRIZNANJE PAVIČU IN DOBER ODPOR GGD ŠENČURJA

POKAL SPAR: PRIZNANJE PAVIČU IN DOBER ODPOR GGD ŠENČURJA

Košarkarji Cedevite Olimpije so korak bliže končnemu cilju priti do konca letošnjega pokala Spar. V prvi četrtfinalni tekmi so na Gorenjskem s 85:77 premagali Gorenjsko gradbeno družbo  Šenčur in tako Gorenjcem pustili malo možnosti za preboj v polfinale 19. pokala Spar.

Uvod v obračun je bil slavnosten, saj se je vodstvo kluba, na čelu z direktorjem Alešom Puharjem, kot tudi igralci, v njihovem imenu Dino Murić, spomnilo, kdo je je največji modrec v prvi slovenski ligi. Seveda govorimo o okroglem rojstnem dnevu kapetana Smiljana Paviča, ki je praznoval 20 točk in 20 skokov. Najbolj izkušen košarkar v prvi ligi ima osem naslovov državnega prvaka, še danes pa je eden od najboljših skakalcev lige ABA. Tudi na teki proti Cedeviti Olimpiji je Pava pokazal svojo kakovost, saj je v 13-ih minutah dosegel osem točk.

V prvem polčasu tekme v Šenčurju si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti, kar je bil pri domačih, še posebej zaradi bolečega poraza nekaj dni prej na Polzeli, dober pokazatelj vrednosti in energije, med tem, ko ljubljanski trener Jurica Golemac ni skrival nezadovoljjstva nad potekmo tekme. Šenčur je po prvi četrtini vodil za točko (27:26), Cedevita Olimpija je točko obrnila sebi v prid do polčasa (47:48).

V začetku tretje četrtine so zaporedne koše dosegli Hopkins, Marinković in Edo Murić, Olimpija pa je prvič na tekmi povedla za sedem točk (47:54). Po minut odmora Šenčurjevi košarkarji niso reagirali ustrezno in po štirih točkah  Marinkovića in dveh Blažiča je bilo jasno, da ena od vodilnih ekip lige ABA želi tekmo zaključiti čim preje. Pred zadnjo četrtino je bil zaostanek domače ekipe devet točk (57:66). V zadnjem delu sta igro Šenčurja nosila Dino Murić in predvsem ostrostrelec Marko Popadić, ki je v tem delu zadel dve trojki. 40 sekund pred koncem tekme je bila prednost Olimpije šest točk (77:83), povsem dovolj, da so, tokrat boljši Ljubljančani, pošteno prišli do zmage na prvi od dveh tekem četrtfinala pokala Spar.

Pri GGD Šenčurju je Popadić dosegel 22 točk ob 73% metu iz igre, Dino Murić pa je prispeval 14 točk in 7 skokov. Pri Cedeviti Olimpiji, ki je bolje skakala (24:36) je ponovno blestel Jaka Blažič 25 točk, po 14 sta jih dodala še Edo Murić in Codi Miller-McIntyre.

Povratna tekma bo v četrtek, 13. februarja ob 19:30 v dvorani na Kodeljevem.

Pokal Spar, četrtfinale 1. tekma:

GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA

77:85 (27:26, 20:22, 10:18, 20:19)

Statistika

09.02.2020 | GGD ŠENČUR V LIGO ZA OBSTANEK, DINO MURIĆ MVP

GGD ŠENČUR V LIGO ZA OBSTANEK, DINO MURIĆ MVP

V odločilni tekmi, ki je odločala o potniku v ligo za prvaka, so domači Hopsi v zadnjih treh minutah strli odpor Šenčurjanov, ki se bodo prvenstvo nadaljevali v ligi za obstanek.

Gorenjska gradbena družba Šenčur je dobro igrala v dosedanjem delu prvenstva, kjer je nanizala devet zmag in šest porazov, a so se tekme zadnjih krogov končale v prid Hopsov, ki so prav v zadnji bitki rednega dela dobili še eno priložnost za uvrstitev v ligo za prvakov. Nedvomno je bila usoda obeh tekmecev odločena na igrišču, kjer so večino dvoboja vodili Šenčurjani, a kaj ko jim v zadnjih minutah ni uspelo ohromiti naleta domačih igralcev. GGD Šenčur je po prvi četrtini vodil s sedmimi točkami prednosti (19:26). Kmalu zatem je bilo že 19:32, a so Hopsi uspeli priti bliže. Rezultat polčasa (29:38) sta postavila Rotar za goste in Vašl za domače. V drugem polčasu je GGD Šenčur držal Hopse na varni razdalji. Da je bilo dihanje lažje je poskrbel Dino Murić, ki je zadel trojko za 46:54. Zadnjih deset minut je bilo pričakovati popoln napad Hopsov, ki ga je Šenčur začutil v uvodnih minutah. Tekma se je v korist domačih nagnila štiri minute pred koncem, ko je najprej trojko zadel Čebular (60:59), 90 sekund kasneje pa je dve zapored zadel še Fowler. Občutna boljša osredotočenost je bila na strani Hopsov, ki pa resnejšega odgovora v zadnjih dveh minutah niso dobili, saj se je Šenčurjeva zdesetkanost poznala prav v izdihljajih tekme. Pri GGD Šenčurju je manjkal Nejc Martinčič, praktično iz postelje pa sta na tekmo prišla tako Rojc kot tudi Brkić. Najbolj razpoložen je bil kot običajno Dino Murić, ki je 20-im točkam dodal še deset skokov, izsilil pa je tudi 11 osebnih napak, kar je že njegov drugi trojni dvojček in kar osmi dvojni. Dino je tudi najbolje ocenjeni igralec rednega dela 1. slovenske košarkarske lige.

Naslednja tekma GGD Šenčur bo v torek, 11. februarja, ko v četrtfinalu pokala Spar na Gorenjsko prihaja Cedevita Olimpija. Tekma bo ob 19. uri.

HOPSI POLZELA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 71:66 (19:26, 10:12, 17:16, 25:12)

Hopsi Polzela: Collins 12, Morina 8, Čebular 10, Vašl 2, Fowler 17, Atanacković 18, Vasilić 2.

GGD Šenčur: Novak 7, Rojc 4, Murić 20, Popadić 11, Rotar 2, Brkić 4, Pavić 7, Jurček 10, Zadnik 1.

Statistika

28.01.2020 | V ČETRTFINALU POKALA SPAR PROTI CEDEVITI OLIMPIJI

V ČETRTFINALU POKALA SPAR PROTI CEDEVITI OLIMPIJI

Na sedežu podjetja Spar Slovenija so generalni direktor podjetja Spar magister Igor Mervič, predsednik KZS Matej Erjavec in komisar članskih tekmovanj Boris Majer žrebali pare četrtfinala pokala Spar. Gorenjska gradbena družba se bo v dveh tekmah (od 10. do 13. februarja) pomerila s KK Cedevita Olimpija. Zaključni turnir četverice bo 15. in 16. februarja v dvorani na Kodeljevem v Ljubljani.

Zaključni turnir najboljših štirih ekip bo simbolično obeležil prvi pokal Spar, ki je bil leta 2002 prav v tej dvorani. Magister Igor Mervič je ob žrebu dejal: »Želim si videti še več bojevniškega in športnega duha, še več motivacije in prizadevanja za zmago. V tej luči smo v Sparu Slovenija ponosni, da bomo tudi v prihodnje partner tako pomembnemu pokalnemu tekmovanju. Naša velika želja je, da bi nam v sodelovanju s Košarkarsko zvezo Slovenije uspelo dvigniti raven slovenske košarke, da bomo v prihodnje spremljali še zanimivejše boje na domačih tleh.'' Svoj kanček je pred zaključnimi boji dodal tudi predsednik KZS Matej Erjavec: »Dosedanji potek klubske sezone je bil izjemno zanimiv in izenačen, prve domače tekme čakajo Olimpijo in prepričan sem, da nas čaka razburljiv sklepni del 19. Pokala Spar, v katerem bo zaigralo trenutno najboljših osem slovenskih ekip. Vse navijače že vabim, da si ogledajo zaključni turnir na Kodeljevem, ki bo hkrati tudi lep uvod v reprezentančno dogajanje, saj nas takoj po zaključku pokalnega tekmovanja čaka začetek kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Še enkrat zahvala podjetju Spar Slovenija za izkazano zaupanje in veselim se novih skupnih uspešnih zgodb.''

V boju za pokalni naslov osem najboljših slovenskih moštev

V sklepni del 19. Pokala Spar so uvrščeni Koper Primorska, Cedevita Olimpija, Krka, Rogaška, Helios Suns, Hopsi Polzela, Gorenjska gradbena družba Šenčur in Šentjur, torej trenutno najboljša moštva državnega prvenstva.

ČETRFINALNI PARI

PAR A    Rogaška : Koper Primorska

PAR B    Šentjur : Helios Suns

PAR C    Gorenjska gradbena družba Šenčur : Cedevita Olimpija

PAR D    Krka : Hopsi Polzela

V POLFINALU ZAKLJUČNEGA TURNIRJA SE SREČATA ZMAGOVALCA PAROV A:B TER C:D.

Izjave predstavnikov klubov po žrebu

Uroš Kidrič, predstavnik za stike z javnostmi KK Rogaška:

''Glede na to, da se bomo pomerili z aktualnimi prvaki in pokalnimi zmagovalci, ne moremo reči, da je bil žreb za nas prav ugoden. Je pa pokalno tekmovanje zelo specifično in presenečenja niso izključena. Nismo brez možnosti, nekaj dodatnega zagona nam lahko da tudi zadnja ligaška tekma proti Kopru Primorski, in skušali bomo priti do presenečenja.''

Goran Jagodnik, vodja ekipe KK Koper Primorska:

''V zadnjih dveh sezonah smo se veselili pokalne lovorike. Sam žreb je v zgornjem delu morda nekoliko lažji. Če želiš priti v finale in braniti naslov, moraš premagati vsakega nasprotnika. Čaka nas težko delo, zaključek Pokala Spar pa bomo pričakali dobro pripravljeni.''

Dušan Debenak, predsednik KK Šentjur:

''V Šentjurju praznujemo 50 let košarke. Dvajset let nastopamo v prvi ligi, dosegli smo kar nekaj uspehov, osvojili državni naslov, pokalna lovorika pa nam še manjka. Seveda bi jo radi osvojili. A želje so eno, realnost se bo pokazala na parketu.''

Matevž Zupančič, direktor KK Helios Suns:

''Za Heliosom je odlična sezona in želim si, da tako nadaljujemo tudi v Pokalu Spar. Gre za specifično tekmovanje in glede na žreb nismo brez možnosti za dober rezultat. Upam, da zaključne boje pričakamo brez poškodb in dobro pripravljeni.''

Roman Horvat, podpredsednik KK Gorenjska gradbena družba Šenčur:

''V četrtfinalu nas čaka nasprotnik, s katerim letos še nismo igrali. Imajo tudi novega trenerja, ki bo v igro prav gotovo prinesel določene spremembe. Upam, da v ekipi ne bo poškodb. V finalu Pokala Spar smo že igrali in zakaj ne bi tudi letos.''

Davor Užbinec, direktor KK Cedevita Olimpija:

''V pokalnem tekmovanju so presenečenja vedno možna in to mu daje še dodaten čar. Cilj vseh ekip mora biti, da napolnimo dvorane. Naša želja vsekakor je, da pokal za zmagovalca znova prinesemo v vitrine dvorane Stožice. Čaka nas težko delo, vse ekipe so dobre in naj igrišče pokaže, kdo si naslov najbolj zasluži.''

Matej Jelen, predsednik KD Hopsi Polzela:

''Kolegi so pravzaprav že vse povedali. Zakaj pa v finalu letos ne bi zaigrali Hopsi. Saj za to pravzaprav vsi tekmujemo. Želim si, da bomo brez poškodb in da se na parketu pokažemo v dobri luči.''

Miro Župevec, direktor KK Krka:

''Gre za nepredvidljivo tekmovanje, v katerem se dogajajo presenečenja. Naš cilj je, da pridemo do samega konca. Nam pa to vedno ne uspe. Bile so sezone, ko nismo bili v vlogi favoritov, pa nam je to uspelo in videli bomo, kaj bodo prinesli letošnji zaključni boji.''

VSE O POKALU SPAR

VSI ZMAGOVALCI POKALNEGA TEKMOVANJA

20x CEDEVITA OLIMPIJA (1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2017)

3x KRKA (2014, 2015, 2016)

2x SIXT PRIMORSKA (2018, 2019)

1x HOPSI POLZELA (1996)

1x ZLATOROG LAŠKO (2004)

1x HELIOS SUNS DOMŽALE (2007)

Pred nedeljskim finalnim obračunom 19. Pokala Spar bo potekal tudi zaključek sezone Mini pokala Spar. V letošnji sezoni so nastopile 103 ekipe. Tekmi za tretje mesto in finale Mini pokala Spar si bo moč ogledati v spletnem prenosu na spletni strani www.kzs.si, vse tekme zaključnega turnirja 19. Pokala Spar pa bo tudi letos prenašal Šport TV.

22.01.2020 | V NOVEM MESTU ZA LAS PREKRATKI

V NOVEM MESTU ZA LAS PREKRATKI

Derbi ekip z vrha lestvice 1. SKL je postregel z izenačenim dvobojem in s precej nihanji, ob koncu pa so bili bolj zbrani domači košarkarji, ki so ob koncu vseeno ostali brez diha, a je trojka Nejca Martinčiča za zmago GGD Šenčurja zgrešila cilj.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih dveh minutah. Pred tem sta si ekipi sicer nekajkrat priigrali prednost nekaj točk, ki pa je nista znali zadržati. Gostje so tako dobili drugo četrtino in vodili večji del tretje, toda Krka se je vrnila in zaostanek 34:43 s košem in dodatnim prostim metom Žige Fifolta v zadnji sekundi tretje četrtine še spremenila v 48:48.

Dve minuti in pol pred koncem je Šenčur izenačil na 61:61, potem pa je sledila domača minuta. Najprej je Glenn Cosey zadel štiri proste mete, potem pa je bil pri trojki uspešen še Jure Balažič in 43 sekund pred koncem je bilo 68:61. To pa je bilo nazadnje dovolj za zmago Krke, kljub trojki Nejca Martinčiča in košu Žige Jurčka na drugi strani. Krka je sicer zadnji napad zapravila, a neuspešni so bili tudi gostje, Martinčič je svoj naslednji poskus za tri sekundo pred koncem zgrešil in zmaga je ostala v Novem mestu.

Pri domačih je največ točk, 19, dosegel Cosey, pri Šenčurju pa dvojni dvojček uspel Dinu Muriću (17 točk in 10 skokov).

Gorenjska gradbena družba ima dolg odmor in dovolj časa za pripravo na zadnjo tekmo rednega dela 1. skl, saj šele 8. februarja igra v gosteh proti Hopsom.

KRKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 68:66 (17:18, 15:18, 16:12, 20:18)

Krka: Cosey 19, Škedelj 3, Đapa 2, Jošilo 6, Ramljak 5, Balažič 13, Stergar 4, Lapornik 5.

GGD Šenčur: Rojc 7, Murić 17, Martinčič 13, Pavić 5, Jurček 5, Bubnić 5, Novak 3, Brkić 10.