DOMOV

13.10.2019 | KOLEKTIVNO DO LAHKE ZMAGE V LAŠKEM

KOLEKTIVNO DO LAHKE ZMAGE V LAŠKEM

Gorenjska gradbena družba Šenčur je v Laškem že takoj na začetku pokazala, da jo zanima le zmaga, domači pa so bili kolikor toliko enakovredni le v prvi četrtini.  Laščani so zaostajali že v uvodni četrtini, imeli v igri preveč nihanj, tako so v drugi četrtini dosegli le 12 točk in dovolili Šenčurjanom, da so jim ušli na praktično neulovljivo prednost.

Zaostanka 15 točk na polovici tekme niso znali nadoknaditi, izkušeni gostje pa so brez težav nadzorovali potek tekme. V tretjem delu so prednost še povišali za pet točk, v zadnjem, ko je bilo že dolgo jasno, da bo zmaga odšla na Gorenjsko, pa sta obe ekipi precej zanemarili obrambo, tako da so se varovanci Konstantina Subotiča približali stotici, domači pa so ostali pri 66-ih točkah.

Pri Laščanih je Dragan Bjeletić tekmo končal pri 16 točkah, dve manj je dosegel Jaka Štemberger (9 skokov). Gostje so imeli pet igralcev z dvoštevilčnim izkupičkom, najbolj učinkoviti so bili Dino Murić z 18 ter Nejc Martinčič in Marko Popadić s po 16.

V tretjem krogu bo Gorenjska gradbena družba Šenčur gostila zasedbo iz Šentjurja, ki jo letos vodi Saša Dončič. Tekma bo 19. oktobra ob 19. uri.

ZLATOROG LAŠKO : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 66:93 (13:23, 12:17, 16:21, 25:32)

CELOTNA STATISTIKA

Konstantin Subotič, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur:

"Prišli smo do prve zmage v prvenstvu, kar je bil tudi naš cilj. Fantje so se maksimalno borili. Gledamo naslednje tekme in verjamemo, da bomo iz tekme v tekmo boljši. Moramo igrati dobro obrambo, ker samo z obrambo lahko pridemo do pozitivnega rezultata."

Robi Ribežl, trener Zlatoroga:

"Enostavno, če v tekmi izgubiš 25 žog, je preveč. Ne vem zakaj so se moji igralci po treh minutah igre dobesedno prestrašili, na domačem parketu pred domačimi navijači. Ne vem, zakaj strah in slaba igra."

09.10.2019 | NA PRVEM GOSTOVANJU OSTALI PRAZNIH ROK

NA PRVEM GOSTOVANJU OSTALI PRAZNIH ROK

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so bili blizu presenečenja v Domžalah, a so v zadnjih treh minutah zapravili lepo priložnost, da iz Domžal odnesejo zmago.

Ekipi, ki po predvidevanjih sodita v zgornjo polovico nastopajočih v 1. SKL, se pravi da se bosta potegovali za uvrstitev v ligo za prvaka oziroma med prvih pet ekip, sta prikazali zanimivo in izenačeno predstavo. Izkušeni Šenčurjani so bili dlje časa v vodstvu, pred zadnjo četrtino z 48:40, mladi domačini pa so jih z agresivno in borbeno igro najprej ujeli (51:50), nato pa s pametnim zaključkom tekme tudi premagali. Zadnji žebelj v krsto GGD Šenčurja je zabil Davor Konjević z njegovo edino trojko v desetih poskusih, 43 sekund pred koncem za 63:57.

Pri Domžalčanih je izstopal 22-letni hrvaški organizator igre Krešimir Radovčić, ki je dosegel 20 točk. Pri Šenčurju se je med strelce vpisalo vseh deset igralcev, ki so stopili na parket, največ točk - 9 - pa sta dosegla Dino Murić in Veljko Brkić.

V drugem krogu bo Šenčur, v petek 11. oktobra gostoval v Laškem pri Zlatorogu.

HELIOS SUNS : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 66:57 (15:16, 13:13, 12:19, 26:9)

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov:

"Za pričakovati je bilo takšno tekmo saj je Šenčur izkušena ekipa, ki na trenutke igra zelo fizično. Mi smo bili na to pripravljeni, mogoče smo v prvem delu želeli preveč napadati njihove slabosti namesto da bi naša igra stekla kot mora. V drugem delu smo bili bolj samozavestni, zadeli mete za tri, kar je na koncu tudi odločilo tekmo v našo korist."

Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur:

"Pričakovano težka in čvrsta tekma od začetka do konca. Mi smo dobro igrali prvih trideset minut, potem pa smo naredili preveč napak tako v napadu, kot v obrambi, kar nas je stalo zmage. Povsem zaslužena in pomembna zmaga Heliosa v prvem kolu."

09.10.2019 | PRVA DOMAČA TEKMA IN PRVA ZMAGA

PRVA DOMAČA TEKMA IN PRVA ZMAGA

V športni dvorani Šenčur se je začelo tudi tekmovanje v mednarodni ligi Alpe Adria Cup. Za uvod je ekipa Gorenjske gradbene družbe Šenčur gostila madžarski Egis Körmend, ki velja za klub z najdaljšo tradicijo nastopanja v elitni madžarski ligi – vse od leta 1976.

Že v uvodni četrtini je bilo jasno, da Šenčur ne bo ničesar prepustil naključju, saj so domačini hitro povedli in uvodni del tekme zaključili z veliko prednostjo 21-ih točk (34:13). Boljši začetek druge četrtine gostov je povzročil dvig energije pri Šenčurju, ki ni dovolil gostom, da bi resneje ogrozili prednost. Polčas se je končal še z rahlo izdatnejšo razliko (56:30). V nadaljevanju so gledalci videli raznovrstno košarko, kjer je Šenčur pokazal raznovrstne napadalne akcije, v obrambi pa prisilil madžarske košarkarje k precejšnjemu številu napak. Ko je bila prednost domačih že skoraj 40 točk, so se gostje še naprej borili, osredotočenost domačih pa je padla, kar je gostom omogočilo, da so do konca tekme razpolovili prednost.

Pri gostih je bil daleč najbolj učinkovit 21-letni Akos Nemeth, ki je tekmo končal pri 27-ih točkah, med tem ko je bil pri GGD Šenčur najbolj uspešen Veljko Brkić z 20-imi. Odlična sta bila tudi Dino Murić in Uroš Zadnik, ki sta tekmo končala z indexom 22.

Naslednjo tekmo bo Gorenjska gradbena družba Šenčur igrala 23. oktobra, doma proti češki ekipi Opava.

GGD Šenčur – Egis Körmend 88:68

Konstanin Subotič, trener GGD Šenčur: »30 minut smo igrali z dobro energijo. Madžarsko ekipo smo prisilili k številnim napakam. Žal ne morem biti zadovoljen z zadnjo četrtino, a moramo tudi s takšne tekme najti dobre stvari za nadaljevanje sezone.«

Uroš Zadnik, igralec GGD Šenčur: »Tekma je bila dober trening za prihajajoče obračune. Igrali smo tri dobre četrtine in eno slabo. Vemo, kaj moramo izboljšati za prihodnje tekme.«

Akos Nemeth, igralec Egis Körmend: »Čestitke Šenčurju za zmago. Vedeli smo, da bo tekma težka. Šenčur je pametno izkoristil njihovo znanje in izkušnje. Mi smo se borili do konca in za to sem ponosen na soigralce.«

03.10.2019 | POGOVOR S KONSTANTINOM SUBOTIČEM

POGOVOR S KONSTANTINOM SUBOTIČEM

37-letni Postojnčan, ki z družino živi v Ankaranu je v minuli sezoni pustil zelo dober vtis v Šenčurju, kjer je v četrtfinalu lige Nova KBM do zadnjega sodnikovega piska ogrožal obstanek Olimpije. Resda je na polovici lanske sezone prevzel štafetno palico Radeta Mijanovića, a kljub mladosti, dokazal, da v prvoligaški druščini uživa, igralci pa mu na parketu zaupajo.

Letošnje članske priprave so se začele v mesecu avgustu, številni novi igralci pa so na treningih in pripravljalnih tekmah po svoje izkoriščali minute in pridobivali njegovo naklonjenost. Subotič se zaveda, da košarkarska kemija ne pride v 24-ih urah: »Delati moramo na tem, da se čim bolje spoznamo in uigramo. Nove igralce smo skušali v slabih dveh mesecih vpeljati v naš način dela in naš sistem. Verjamem, da bomo iz tekme v tekmo boljši. Osnovni cilj je, da zmoremo tekmovati z vsako ekipo v ligi. Z dobro energijo in kolektivno igro lahko mešamo štrene tudi najboljšim trem slovenskim ekipam. Vsi trije, ki igrajo ABA ligo so se močno okrepili, ampak mi bomo tudi proti njim iskali svojo priložnost.«

Gorenjska gradbena družba Šenčur se je v pripravljalnem obdobju pokazala v dobri luči na turnirju v Parmi, zmagala na turnirju v Zaboku, zatorej bojazni pred začetkom sezone ni, a Subotič venomer ponavlja: »Zavedamo se, da mnoge ekipe razmišljajo na podoben način kot mi. Zagotovo bodo odločale najmanjše napake. Ekipe, ki bodo bolj enotne in bolj povezane, bodo v prednosti. Na domačem terenu moramo narediti vzdušje, v katerem bomo mi imeli prednost. To prednost moramo izkoristiti. Vsa gostovanja bodo, kot vsako sezono, veliko težja. Moram poudariti, da bo letos manj tekem, kar pomeni, da bo vsaka tekma štela dvojno.«

Šenčur sezono odpira v Domžalah, kjer jih čaka polfinalist lanske sezone Helios Suns. »Vse ekipe so okrepile svoj kader, kar je tudi pričakovano. Čaka nas zahtevna naloga. Domžalski Helios je resna ekipa, ki bo igrala v svoji dvorani. Tu je prednost na njihovi strani in zavedamo se, da ne bo enostavno. Potrebo bo trdo garati in delati maksimalno zavzeto, da bi dosegli svoje cilje. Imamo svojo kakovost, a hkrati imamo veliko novih igralcev«, pred soboto tekmo dodaja Konstantin Subotič.

Članska ekipa GGD Šenčur bo podobno kot zadnji dve sezoni nastopala v treh tekmovanjih: ligi Nova KBM, pokalu Spar in mednarodni ligi Alpe Adria. V gosteh poiskati čim več zmag, domačo dvorano pa braniti do zadnjega atoma moči, z močno podporo zvestih navijačev, so trenerjeve misli, ob katerih zaključuje pošten odnos kluba in klubskih privržencev: »S tekme v tekmo bomo morali napredovati kot ekipa. Zavedamo se svojih zmožnosti in tudi odgovornosti, da bomo na vsaki tekmi branili barve svojega kluba. Upam, da nam bodo ob strani stali naši zvesti navijači, tako kot je to bilo v prejšnjih sezonah. Brez njih ne bo šlo. Z njimi nam bo veliko lažje

1.Krog, liga Nova KBM:

Domžale, sobota, 5.10. ob 19. uri: HELIOS SUNS – GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR

24.09.2019 | ŠENČUR V NOVO SEZONO PRECEJ SPREMENJEN

ŠENČUR V NOVO SEZONO PRECEJ SPREMENJEN

Po dolgoletnem predsednikovanju Janka Sekneta, je na čelo edinega gorenjskega prvoligaša vstopil star košarkarski znanec, ki pa neposredno v košarkarske dejavnosti ni bil vpleten, saj ne vidno očem. Nov predsednik Gorenjske gradbene družbe Šenčur je postal 47-letni Miha Kravanja, sicer izvršni direktor podjetja Klemen transport iz Mengša. Kravanja je bil 15 let aktiven košarkar, večinoma pri kranjskem Triglavu, leto in pol tudi pri Smelt Olimpiji. Po končanem aktivnem igranju je bil pomočnik trenerja pri Predragu Miloviču in Lojzetu Milosavljeviču, zdaj njegovo košarkarsko pot nadaljujeta sinova, 17-letni René in 15-letni Vall, ki je član Šenčurjeve kadetske ekipe. Kravanjo sta k sodelovanju pritegnila direktor GGD Šenčur Aleš Puhar in vodja košarkarske šole Roman Horvat, odločila je zaljubljenost v košarko. Novopečeni predsednik ima več želja, hkrati pa se zaveda, da z njegovim vstopom v elitno košarkarsko druščino mnogi pričakujejo korake, ki bodo usmerjeni le navzgor: »Rad bi vnesel sveže ideje in pomagal pri klubskem napredovanju v smislu organizacije in tudi pri rezultatskih ambicijah. Košarko poznam, zato bo sodelovanje v prvi ligi pravi izziv. Želim pomagati upravnemu odboru kluba pri zagotavljanju vsega potrebnega, da bi bili uspehi še boljši kot do sedaj. Želim si čvrstejšega sodelovanja s slovenskimi prvoligaškimi klubi in večjega povezovanja klubov Gorenjske regije. Dolgoročno bom stremel k dobremu razvoju mladinskega pogona v Šenčurju in to z domačimi igralci, ki jih na Gorenjskem ni malo

Prav tako v Šenčurju niso spali v zadnjih tednih, ko je članska ekipa odlična igrala na dveh mednarodnih turnirjih. V Italiji so varovanci Koste Subotiča odlično igrali proti italijanskima prvoligaškima ekipama. S Trstom so klonili v izenačeni končnici, v boju za 3. mesto pa premagali rimskega velikana Virtus Romo. Že nekaj dni kasneje je Šenčur zmagal na turnirju v hrvaškem Zaboku, kjer je v finalu s 86:76 premagal KK Podčetrtek, novopečena slovenskega prvoligaša.

Letošnji spisek članske ekipe že napoveduje Kravanjino tezo o spoštljivem odnosu do slovenskih igralcev, saj bodo v Šenčurju od tujcev le krilni center Veljko Brkić, mladi, še ne uveljavljen, a sila perspektiven Vojin Ivković in eden najboljših strelcev pod slovenskimi koši Marko Popadić. Pod košem bodo kraljevale izkušnje Smiljana Paviča, Dina Muriča in Dražena Bubniča, med tem ko sta zunanje vrste okrepila Žiga Jurček in Matej Rojc. Ob njima bodo igrali še: Uroš Zadnik, Nejc Martinčič, Željko Markovič, Tjaž Rotar in Andraž Rogelja.

Žiga Jurček (1998, 195 cm) je otrok Olimpije, lani pa je igral v Šentjurju kjer je dosegal 6,4 točke na tekmo.

Matej Rojc (1993, 198 cm) je otrok Krke, zadnji dve leti pa je preživel v Domžalah in v Laškem. Pri Zlatorogu je bil eden ključnih igralcev saj je v 32-ih minutah dosegal 10,5 točke.