DOMOV

17.02.2018 | FINALE POKALA SPAR: ŠENČUR GGD – SIXT PRIMORSKA

FINALE POKALA SPAR: ŠENČUR GGD – SIXT PRIMORSKA

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe in Sixt Primorske se bodo udarili v velikem finalu letošnjega pokala Spar, ki bo v nedeljo 18. februarja ob 16:30 v ljubljanski Hali Tivoli. Prenos finala bo na Šport TV 1.

Košarkarji Šenčurja GGD in Sixta Primorske pišejo zgodovino, saj sta obe moštvi prvič v finalu pokalnega tekmovanja. Gorenjci so v polfinalu, v drugem polčasu nadigrali Krko (89:82), medtem ko je SIxt Primorska vodila skozi vso tekmo proti Petrol Olimpiji, a na koncu vseeno zatrepetala za končno zmago (74:70).

Za zgodovinski uspeh Šenčurja gre veliki meri zahvala tudi izjemnim navijačem, ki so dobro napolnili zahodno tribuno Hale Tivoli in dali krila vsem junakom, ki so stopili na igrišče, kot tudi odličnemu trenerskemu vodstvu na čelu z Radetom Mijanovićem.

Ker gre v nedeljskem finalu za pokal, za trofejo, za vpis v večno zgodovino, pozivamo vse podpornike KK Šenčur GGD, ne samo iz Šenčurja, pač pa iz vse gorenjske regije in širše, da skupaj napolnimo Halo Tivoli in jo zatresemo še močneje, kot smo to naredili v petkovem polfinalu. Sami smo videli, kako zelo veseli in ponosni so bili naši igralci po polfinalni tekmi na vse, ki smo skupaj navijali in podpirali naše fante.

Za veliki finale pokala Spar se zberimo v še večjem številu in skupaj, pošteno zatresimo Halo Tivoli. Zbor bo v nedeljo 18.2. ob 15. uri pred dvorano v Šenčurju, kjer bosta čakala dva avtobusa. Za vrhunsko športno navijaško doživetje, skupaj z vstopnico za finale, boste odšteli 10€. Samo skupaj lahko presenetimo Sixt Primorsko in pripeljemo prvo lovoriko med slovensko elito domov v Šenčur.

Rezerviraj svoje mesto in se zapiši v zgodovino!

Pošlji sporočilo – sms na: 041 780 528 (Aleš).

Stresimo Halo Tivoli, kot je ni še nihče pred nami #pokalSpar #potres #podpora

Gradimo skupaj za KK Šenčur Gorenjska gradbena družba

14.02.2018 | ZADNJA KROGA ZA DVE ZMAGI ŠENČURJA

ZADNJA KROGA ZA DVE ZMAGI ŠENČURJA

Čeravno uvodni del tekmovanja v prvi slovenski ligi – ligi Nova KBM, ni prinesel posebne napetosti za ekipe, ki so si pred časom zagotovile uvrstitev med osem najboljših (Liga za prvaka), pa je zmagovit zaključek članske ekipe Šenčur GGD vreden prav toliko, kolikor truda in znanja so v prvih 18. krogov vložili, ne samo trenerji in igralci, pač pa tudi vodstvo kluba in vsi, ki v klubu delajo to in ono. In delo je v prvem delu državnega prvenstva opravljeno z odliko. Šenčur je edini gorenjski prvoligaš, kot je tudi čvrsto zasidran v vrhu kakovostne klubske košarke v Sloveniji.

Četica trenerja Radeta Mijanovića je trdo delo v športni dvorani v Šenčurju, posrečeno kombinacijo izkušenih in željnih mlajših košarkarjev ter rekonvalescentom Dinom Murićem, kronala z uvrstitvijo na zaključni turnir pokala Spar ter visokim četrtim mestom v prvem delu lige Nova KBM. Šenčurjev dosje je že pred časom prisilil vso slovensko košarkarsko srenjo, da je vklopila senzor pozornosti, ki Šenčurjevi skromnosti ne ugaja, a sočasno godi.

V zadnjih dveh, rezultatsko nepomembni tekmi, a kot za vse ekipe, tudi za Šenčur, pomembni za ritem in ohranjanje stabilnega vzdušja, so Gorenjci nadvladali tako domžalske Helios Sunse, kot tudi ljubljansko Ilirijo. Pri obeh zmagah je blestel dvojec Pavič – Murič, ki mu težko sledi katerakoli višinska kombinacija slovenskih klubov. Za čvrsti temelj Šenčurjeve uspešnosti bodo tekmeci morali najti orožje, v nasprotnem bo Šenčurjeva zanka še naprej usodna za kogarkoli. Mirnost in preudarnost v ekipo prinaša reški strokovnjak Rade Mijanović, ki je osnovne izpite trenerske obrti opravljal pri Zmagu Sagadinu, nadaljevalne pa reševal skupaj s Sašom Filipovskim. Tudi zunanja branilska linija Šenčurja ne bo nikomur podala bele zastave, zatorej se je potrebno pripraviti tudi na pragmatičnega Miljana Pavkovića, prodornega  Jana Rebca, ostrostrelca Nejca Martinčiča, pa v vsaki akciji koristnega Rama Rizvića, in vedno dobrodošle Grega Sajevica, Miloša Varagiča, Urbana Gorjanca in robustnega Staphona Blaira. S povratkom enega najboljših obrambnih igralcev v Sloveniji, Jana Novaka, bo vsakemu in vsakomur sila težko proti, kot večina rada reče, odlični in izkušeni ekipi, ki je dobro vodena.

To je zaenkrat zgodba košarkarskega kluba Šenčur Gorenjska gradbena družba, ki jo v petek 16. februarja ob 18. uri čaka polfinalni obračun s Krko. In to v hramu slovenske košarke, Hali Tivoli.

11.02.2018 | NAPAD NA HALO TIVOLI!!!

NAPAD NA HALO TIVOLI!!!

Vsi navijači košarkarskega kluba Šenčur Gorenjska gradbena družba ste močno vabljeni, da skupaj podprete člansko ekipo, ki bo v petek 16.2. igrala polfinale pokala Spar proti Krki.

Za vse, ki se boste odločili, da petek popoldan oz. zgodaj zvečer preživite v legendarni Hali Tivoli in pripomorete k zmagi naših košarkarjev, organiziramo skupinsko navijanje s prevozom in vstopnico po ceni 10€.

Le skupaj lahko dosežemo zgodovinsko uvrstitev #gradimoskupaj #kksencur #spodbuda #gorenjska

Polfinalna tekma Šenčur GGD – Krka bo v petek 16. februarja ob 18. uri.

05.02.2018 | ŠENČUR Z ZMAGO POTRDIL LIGO ZA PRVAKA

ŠENČUR Z ZMAGO POTRDIL LIGO ZA PRVAKA

Šenčur je v tekmo proti Rogaški vstopil z večjim pritiskom, saj si pred njo še ni zagotovil mesta v Ligi za prvaka, kar je Slatničanom že uspelo v prejšnjem rogu z zmago nad Sixtom Primorsko. Obračun proti tekmecu iz četrtfinala pokala Spar je bil odločen v tretji četrtini, ki so jo Gorenjci dobili s 25:10.

Po dokaj izenačenem prvem polčasu, v katerem so gostje na začetku pobegnili, a jim je za nadaljevanje ostalo samo še +4 (32:36), so v tretji četrtini na plin stopili domači košarkarji. Šenčur je z učinkovitim napadom v obup spravljal obrambo Rogaške, hkrati pa je bilo čutiti več energije in volje, kar je tudi obrambni del Šenčurjevega pogona spravilo na višji nivo. Največja prednost Šenčurja je bila 19 točk in to v drugi minuti zadnje četrtine, ko je bilo bolj ali manj jasno, kdo bo zmagovalec srečanja.

Pri domačih je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Dino Murić, le dve manj pa je prispeval Nejc Martinčič; Smiljan Pavić in Ramo Rizvić pa sta za las ostala brez dvojnega dvojčka; ob devetih skokih je prvi dosegel 13, drugi pa 11 točk. Pri poraženi Rogaški je bilo manj izrazitih strelcev, trije so prišli v dvomestne številke, najboljša sta bila Davis (16) in Batur (12).

Naslednja tekma Šenčurja v ligi Nova KBM bo na pustno soboto 10. februarja v Domžalah pri Helios Sunsih.

ŠENČUR GGD : ROGAŠKA 79:64 (16:24, 16:12, 25:10, 22:18)

Murić 20 (8 skokov), Martinčič 18, Pavić 13 (9 skokov); Davis 16, Batur 12, Šantelj 11.

STATISTIKA

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Iz srca čestitam mojim košarkarjem. Uvrstitev v Ligo za prvaka je velik uspeh za naš klub. Rad bi se zahvalil klubski upravi na čelu s športnim direktorjem Puharjem, ki nam omogoča odlične pogoje za delo. Tudi v nadaljevanju sezone bomo poskušali igrati z enakim žarom, ki nas je krasil doslej."

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Brez poškodovanih Nikolića in Fona smo odigrali dober prvi polčas in katastrofalen drugi. Razlog za poraz je slab skok in met za tri točke. Upam, da se poškodovani igralci čim prej vrnejo."

30.01.2018 | PORAZ NI TRAGIČEN, A JE BILA ZMAGA BLIŽE

PORAZ NI TRAGIČEN, A JE BILA ZMAGA BLIŽE

Košarkarji Petrola Olimpije in Šenčurja so odigrali zadnjo tekmo 15. kroga Lige Nova KBM, zmage pa so se na koncu veselili Ljubljančani, ki so si deveti par točk priigrali v končnici tekme oziroma po izjemni zadnji četrtini.

Šenčur je vodil skorajda vso tekmo. Petrol Olimpija je bila že večino prve četrtine v zaostanku, šele Yusuf Sanon je 32 sekund pred iztekom prvih desetih minut slovenske prvake prvič na tekmi popeljal v vodstvo. Šenčur je deloval mirno in zbrano, že uvodoma je s trojkami domačo obrambo razbijal Jan Rebec, Dino Murič je bil razpoložen napadalno, Smiljan Pavič je dobro čuval svoj koš in izgledalo je, da bo Olimpija podlegla ritmu tekmovanj. Ne gre prezreti, da so Ljubljančani večer prej za točko premagali eno najbogatejših ekip s tega dela Evrope, zagrebško Cedevito.

Šenčur je ob polčasu vodil za osem točk (31:39), kmalu se je prednost povišala na 17 (37:54). Ob vstopu v zadnjo četrtino ni nihče od tisočih gledalcev pomislil, da bo videl nekaj, kar v Šenčurjevi zgodovini še ni. Zoran Martič je postavil consko obrambo in z njo vztrajal do konca. Kako tudi ne, ko pa Šenčurjev napad ni zmogel več kot tri točke v desetih minutah. Zadnja četrtina se je končala s kar 21:3 v prid Petrola Olimpija in zmaga je ostala v Tivoliju oziroma v glavnem mestu.

Tekma z malo koši ni postregla z višjimi indexi in bogato strelsko kapaciteto posameznikov, saj je bil denimo pri Petrolu Olimpiji najboljši strelec mladi ukrajinski talent Yusuf Sanon z 11 točkami, pri Šenčurju pa Dino Murić s 15-imi. Dino je dodal še 11 skokov (double double) in tri podaje za skupini najvišji index na tekmi 19.

Šenčurjani bodo v soboto 3. februarja gostili Rogaško.

Nedelja, 28. januar:

PETROL OLIMPIJA : ŠENČUR GGD 64:59 (23:22, 8:17, 12:17, 21:3)

Sanon 11 (5 skokov), Morgan (8 skokov) in Battle po 10; Murić 15 (11 skokov), Rebec 11, Pavić 9.

STATISTIKA

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"Najpomembnejše je, da smo prišli do zmage. Glede na to, da smo imeli včeraj težko tekmo, nisem pričakoval svežine v nogah mojih igralcev. Všeč mi je, da smo pokazali karakter, se uspeli izvleči iz velikih težav in izničiti prednost Šenčurja. Z zmago smo si že zagotovili nastop v Ligi za prvaka, zato se bomo sedaj lahko bolj posvetili tekmam v Pokalu Spar in regionalni ligi."

"Izpustili smo lepo priložnost za presenečenje, vendar je tudi to del procesa rasti moštva. Čestitam ekipi Petrola Olimpije za zmago in mojim igralcem za borbenost."