DOMOV

05.02.2019 | ODLIČNA TEKMA IN ZELO POMEMBNA ZMAGA ŠENČURJA V NOVEM MESTU

ODLIČNA TEKMA IN ZELO POMEMBNA ZMAGA ŠENČURJA V NOVEM MESTU

Novomeščani so v prvi tekmi 16. kroga Lige Nova KBM pred domačimi gledalci gostili ekipo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe. Uvod v tekmo je pripadel domačim, ki so hitro povedli z delnim izidom 12:4. Šenčurjani so nato z odlično ekipno igro že pred koncem prve četrtine gostitelje ujeli in do polčasa prednost tudi povečali. V začetku tretje četrtine so Marko Popadić, Ramo Rizvić in Dino Murić še naprej zanesljivo igrali v napadu in polnili koš Krke. Razlika je narasla celo na 16 točk prednosti za Gorenjce, a se Krka vseeno še ni predala. V zadnji četrtini so domači prišli le na dve točki zaostanka, a se v nasprotju z željami domačih navijačev tekma ni obrnila v prid Krki. Predvsem Murić in Popadić sta bila najbolj zaslužna za izid 59:69 in nekaj kasneje za 71:80. Krka se je nato še enkrat približala na štiri točke, zmagovalca pa je odločil Popadić, ki je najprej zadel trojko, nato pa 39 sekund pred koncem še prosta meta za vodstvo Šenčurja z devetimi točkami.

Najučinkovitejši pri Krki je bil s 15 točkami Cinac, za Šenčur jih je Popadić dosegel 22, Rizvić 21 in Murić 18, ki je temu dodal še 10 skokov.

Šenčur bo konec tedna, 9. februarja doma gostil Hopse.

KRKA : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 77:85 ( 17:16, 14:26, 20:21, 26:22 )

Cinac 15, Lalić in Mavra 12 (7 podaj); Popadić 22 (7 podaj), Rizvić 21 (6 podaj in 6 skokov), Murić 18 (10 skokov)

STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi

Simon Petrov, trener Krke:

‘’Čestitke Šenčurju za zasluženo zmago. Bili so dovolj suvereni, mi pa nismo bili pravi.’’

Konstantin Subotić, trener Šenčurja:

‘’Zavedali smo se, da gre za težko gostovanje in, da je Krka zelo dobro moštvo. Od pete minut dalje, ko smo prebili začetno tremo, smo dobro nadzirali žogo, kar je bil tudi glavni cilj pred tekmo. Prikazali smo veliko odločnosti, zmaga pa je nagrada za moštveno igro. Čestitke mojim fantom in gremo naprej.’’

31.01.2019 | KO DOBIŠ 16 TROJK IN 101 TOČKO

KO DOBIŠ 16 TROJK IN 101 TOČKO

Ekipi, ki sta v boju za mesta, ki vodijo v Ligo za prvaka, sta se pomerili v medsebojnem obračunu v Šenčurju. V prvi tekmi tekoče sezone so v Domžalah slavili igralci Šenčurja, sredi Gorenjske pa so Domžalčani vrnili z enako mero in si priigrali pomembno zmago. Gostje so hitro prevzeli pobudo, toda na začetku je bila prednost majhna. Tudi ob polčasu, potem ko so prvi del dobili za štiri, so bili košarkarji Šenčurja še blizu, zaostajali so za pet točk. Za razplet tekme je bila odločilna tretja četrtina ko so Domžalčani s pet povedli kar na 17 točk razlike. Heliosovi košarkarji so dosegli strelski rekord, saj so zadeli kar 16 metov za tri točke, skupno pa 101 točko na gostujočem parketu.

Na obeh straneh je bilo kar nekaj strelsko razpoloženih igralcev. Pri domačih sta po 19 točk zbrala Ramo Rizvić in Ismet Sejfić, Dino Murić pa je 16 točkam dodal še 11 skokov, pri gostih je Miroslav Pašajlić dosegel 19 točk, Besedić 18 točk in Blaž Mahkovic 17 točk.

V naslednjem kolu bo Šenčur 31. januarja gostoval v Nove Mesti pri Krki.

ŠENČUR : HELIOS SUNS 90:101 ( 20:24, 28:29, 19:30, 23:18 )

Rizvić 19 (7 podaj), Sejfić 19 (5 skokov), Murić 16 (11 skokov, 5 podaj); Pašajlić 19, Besedić 18 (5 skokov), Mahkovic 17 (5 skokov)

STATISTIKA

Konstantin Subotič, trener Šenčurja:

"Helios je bil strelsko dobro razpoložen, zato so gostje visoko povedli in šele po tem smo odgovorili agresivno ter lovili nasprotnika. Oslabljeni smo bili na mestu organizatorja igre, kar se nam močno pozna. Imeli smo majhno možnost dve minuti pred koncem, a je bil Helios danes boljši. Čestitam gostom za zmago."

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov:

"Čestitke fantom za to izredno predstavo in zasluženo zmago. Dokazali so, da znajo stopit skupaj, takrat ko je najtežje in odigrajo maksimalno zbrano in zavzeto, pa čeprav nismo v popolni zasedbi. Zdaj se moramo dobro spočiti, naslednji teden bo spet naporen, s tremi tekmami v Ligi Nova KBM in regionalni ligi. Velika hvala tudi vsem navijačem, ki so nas prišli spodbujat v Šenčur."

25.01.2019 | DRUŽENJE Z EKIPAMA KADETOV IN MLADINCI TER NJIHOVIMI STARŠI

DRUŽENJE Z EKIPAMA KADETOV IN MLADINCI TER NJIHOVIMI STARŠI

Za dobre in pristne odnose je potrebno več kot organizirati treninge in voditi igralce na košarkarske tekme. Za vsakim mladeničem stojijo starši, tudi prijatelji in somišljeniki. KK Šenčur Gorenjska gradbena družba ohranja pristen stik s starši košarkarjev, ki uspešno branijo barve košarkarskega kluba Šenčur GGD, ki v letošnji sezoni zelo uspešno nastopa z nekaterimi kategorijami v slovenski prvoligaški konkurenci. Postati velika košarkarska družina in pri tem ohraniti tople človeške odnose, je bržkone osnovni cilj vsake skupnosti, še posebej to velja za društva, kjer materialne dobrine niso primarne.

Na srečanju, ob dobri hrani in primerni pijači, so bili trenerji kadetov in mladincev, starši košarkarjev, predsednik KK Šenčur GGD Janko Sekne in vodja mladinskega pogona Vlado Velikonja. Kot je dejal predsednik kluba: » Druženje igralcev, njihovih staršev, trenerjev in vodstva kluba je ena od oblik zbliževanja in razumevanje dela v klubu. Hkrati pa priložnost, da se poveselimo in stkemo še tesnejše vezi.«

Druženje je bilo v gostišču Dežman na Kokrici v nedeljo, 20.1.2019!

16.01.2019 | RAMO RIZVIĆ OB ZMAGI TUDI MVP 13. KROGA

RAMO RIZVIĆ OB ZMAGI TUDI MVP 13. KROGA

Obračun ekip, ki sta imeli pred tem krogom enak izkupiček 5/7 in se torej borita za vstop v ligo za prvaka oziroma šesto mesto, je po razburljivi končnici pripadel Šenčurju, ki je tako vknjižil drugo zmago na zadnjih petih tekmah in šesto v Ligi Nova KBM. S tem je popravil vtis v domači dvorani; v zadnjih šestih krogih je namreč kar petkrat igral doma in do te tekme zmagal le dvakrat. Zlatorog je imel na drugi strani še eno lepo priložnost za nov skalp, potem ko je v prejšnjem krogu visoko nadigral vodilno Sixt Primorsko, da bi še drugič v tej sezoni ugnal Gorenjce. Tako je doživel osmi poraz in ostaja v coni lige za obstanek.

Tekma je bila vseskozi napeta in izenačena. Šenčur Gorenjska gradbena družba je imela premoč pod obročema, gostje pa so se srčno borili in bili ob ekipni predstavi - pet igralcev je imelo dvomestne številke - vse do konca v igri za dve točki. Nejc Barič je pol minute pred koncem zadel za vodstvo Zlatoroga za točko (79:80), ob naslednjem napadu domačih pa je Michael Gant napravil nešportno osebno napako. Ramo Rizvić je zadel en prosti met (80:80), ob dodatnem napadu pa je 13 sekund pred koncem v samostojni akciji zadel trojko za končnih 83:80. Eden najboljših krilnih košarkarjev v slovenskem prvenstvu je dosegel 23 točk, osem skokov in pet podaj ter z indexom 30 postal najboljši igralec 13. kroga lige Nova KBM, kar mu je uspelo kot prvemu košarkarju Šenčurja GGD v letošnji sezoni.

Šenčur bo 21. januarja gostoval pri Petrolu Olimpiji.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : ZLATOROG LAŠKO 83:80 (19:20, 17:10, 20:24, 27:26)

STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi:

Konstantin Subotič, trener KK Šenčur GGD:

‘’Pričakovano težka tekma. Vztrajali smo do konca in trojka Rama Rizvića ob koncu jer bila nagrada za ves trud, ki smo ga vložili v tekmo. Čestitke fantom, ki so verjeli in dali maksimum. Zato smo tudi prišli do pomembne zmage. Pohvala našim navijačem, ki so ustvarili odlično energijo in nam dali krila.’’

Chris Thomas, trener Zlatoroga:

"Dobra tekma. Danes lahko krivimo samo sebe. 11 zgrešenih prostih metov na tekmi, ko je pomembna vsaka točka je mnogo preveč."

06.01.2019 | ŠENČUR BLIZU USPEHA V ROGAŠKI SLATINI

ŠENČUR BLIZU USPEHA V ROGAŠKI SLATINI

Šenčur je novo leto začel z novim trenerjem, Radeta Mijanovića, ki je odšel po porazu proti zadnjeuvrščeni Iliriji, je zamenjal Konstantin Subotič, ki je nato na svoji prvi tekmi, 2. januarja - to je bila zaostala tekma 7. kola zmagal proti drugouvrščenemu moštvu lige, Krki. V Rogaški Slatini Šenčurjani žal niso nadgradili domačega uspeha, čeprav do zmage proti Rogaški ni manjkalo veliko.

Pri vodstvu 57:42 sredi tretje četrtine se je zdelo, da bodo košarkarji Šenčurja zanesljivo zmagali, toda domači se niso predali, zaostanek, ki je bil precejšen že od prve četrtine, pa so začeli zmanjševati. Do konca tretje četrtine je Šenčur vodil le še tri točke (56:59).

V zadnji četrtini je Vašl s trojko  hitro izenačil in sledila je dramatičnih zadnjih devet minut. 70 sekund do konca je Rogaška vodila z 78:75, ko je Pavković zadel dva prosta meta (78:77). Ponovno se je za trojko odločil Miha Vašl in zadel. Ko je s polaganjem točki dosegel še nekdanji Šenčurjev igralec Marko Pajič, je bilo upanja za Gorenjce konec.

Pri domačih je največ točk dosegel Mirza Sarajlija (18), pri Šenčurju pa so 14 točk dosegli Pavič, Sejfić in Pavković.

V naslednjem krogu, 12 . januarja Šenčur gostil Zlatorog.

ROGAŠKA : ŠENČUR 85:81 (17:23, 21:24, 18:12, 29:22)

STATISTIKA

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Na začetku se je poznalo, da je bila to tekma, ki smo jo enostavno morali zmagati. Mi smo imeli kar nekoliko zvezane roke, Šenčurju pa je na začetku uspevalo prav vse, zadeli so tudi nekaj metov v zadnji sekundi in preko roke. Vedeli smo, da Šenčur v zadnji četrtini včasih popusti, to smo izkoristili, in vztrajno, vztrajno, vztrajno pritiskali na žogo. Čestitke igralcem na vrhunski borbi. To je za nas druga zmaga v novem letu, v januarju pa nas čaka še 9 tekem."

"Tekma bi se lahko končala tudi drugače. Sigurno sta si in ena in druga ekipa zaslužili zmago. Na žalost smo mi v zaključku tekme naredili preveč napak na glavnih strelcih domače ekipe. Sarajlija, Vašl in Davis so to znali kaznovat. Čestitam Rogaški za zasluženo zmago. Mi smo se pošteno borili do konca in upam, da bo že na naslednji tekmi boljše."