DOMOV

15.01.2020 | KO V ŠENČURJU PADE DRŽAVNI PRVAK

KO V ŠENČURJU PADE DRŽAVNI PRVAK

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so zabeležili peto zmago v nizu in se po nepopolnem 15. krogu povzpeli na tretje mesto 1. SKL. Pred domačimi gledalci so v razburljivi končnici ugnali Koper Primorsko, ki je po odhodu večine nosilcev igre doživela drugi poraz v treh nastopih v državnem prvenstvu.

Čeprav so imeli domači v drugem polčasu že devetnajst točk naskoka, so za zmago trepetali vse do zadnje sekunde. Gostje so se namreč na začetku sklepne četrtine približali, nato pa v 39. minuti tudi prešli v vodstvo po trojki Aleksandra Lazića. Veljko Brkić je Gorenjce na drugi strani z natančnim metom za tri točke vrnil v vodstvo, Matej Rojc pa je z dvema prostima metoma postavil izid 82:79 slabo minuto pred koncem. V zadnjem napadu, za katerega je imela Koper Primorska na voljo dvanajst sekund, gostje niso prišli do meta na koš.

V vrstah domačih je Dino Murić dosegel 17 točk, od tega 15 v prvem polčasu, po dvanajst pa sta jih zbrala Jan Novak in Veljko Brkić. Pri Koper Primorski je bil prvi strelec kapetan Alen Hodžič (16 točk).

GGD Šenčur ima do konca rednega dela še dve tekmi in to obe v gosteh - s Krko v Novem mestu 21. januarja in proti Hopsom na Polzeli 8. februarja.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : KOPER PRIMORSKA 82:80 (27:21, 25:15, 14:16, 16:28)

GGD Šenčur: Bubnić 9, Novak 12, Rojc 10, Murić 17, Popadić 1, Martinčič 8, Brkić 12, Pavić 10, Jurček 3.

Koper Primorska: Gibbs 11, Barič 9, Kosi 2, Lazić 14, Hodžić 16, Dimec 9, Nemanič 5, Luković 14.

CELOTNA STATISTIKA

Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur: »Vedeli smo, da bo težka tekma, ki je bila v zaključku precej podobna tisti v Kopru. Resda smo vodili z dvomestno številko, a ima Koper precej dobrih igralcev, ki so sposobni tekmo rešiti v svojo korist. Koprčani so svojo odliko že pokazali, tudi v ABA ligi. Zmaga je za nas zelo pomembna. Le to smo si zaslužili in smo si jo tudi prigarali. Čestitke prav vsakemu igralcu, ki je stopil na igrišče. Na parketu smo pustili zadnje atome moči, da smo prišli do zmage in zato smo še toliko bolj veseli.«

13.01.2020 | ČLANI Z ODLIKO OPRAVILI GOSTOVANJE V PODČETRTKU

ČLANI Z ODLIKO OPRAVILI GOSTOVANJE V PODČETRTKU

Košarkarji iz Šenčurja so v tekmi 14. kroga prve slovenske lige prišli do svoje osme zmage ter pri tem izenačili letošnjo najvišjo zmago v gosteh (53:80).  Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so zadeli le tri prste mete od sedmih, a so bili v vseh ostalih košarkarskih prvinah razred boljši od domačinov. Izjemno tekmo ima za seboj Dino Murić, ki je dosegel trojni dvojček (prvi v letošnjem prvenstvu) z 20 točkami, 16 skoki in 11 podajami, kar mu je na koncu prineslo izjemno indexno oceno 42, kar je tudi letošnji rekord.

Na katero stran se bo nagnila tekma je bilo precej jasno že po prvih desetih minutah, ki jo je GGD Šenčur dobili kar s 23:4. Toda, da se domači košarkarji ne mislijo kar tako vdati, so pokazali v drugi četrtini, ki so jo dobili za enajst točk in se približali na ulovljivih osem razlike.

V tretji četrtini pa so varovanci Konstantina Subotiča znova stopili na plin, hitro pobegnili za 18 točk, takšno prednostso imeli pred zadnjo četrtino. Ta pa je bile zgolj formalnost, saj je prednost še narasla, največ na končnih 27 točk.

GGD Šenčur naslednjo tekmo igra v torek v domači dvorani proti Koper Primorski.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 53:80 (4:23, 27:16, 10:20, 12:21)

Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 4, Strnad 12, Švigelj 2, Zupan 10, Špaleta 2, Sevšek 8, Cerkovnik 8, Reberšak 7.

GGD Šenčur: Murić 20, Martinčič 7, Pavić 15, Jurček 8, Bubnić 6, Novak 9, Rotar 9, Brkić 6.

05.01.2020 | GGD ŠENČUR PRIZADEJAL ROGAŠKI NAJHUJŠI PORAZ V SEZONI

GGD ŠENČUR PRIZADEJAL ROGAŠKI NAJHUJŠI PORAZ V SEZONI

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe so dosegli četrto najvišjo zmago v 1. SKL v tej sezoni med vsemi klubi, ki nastopajo v prvi slovenski košarkarski ligi. Pred domačimi gledalci so nadigrali Rogaško z 39 točkami razlike.

Šenčurjani so zmagali tretjič v nizu in četrtič v zadnjih petih nastopih, Rogaška pa je doživela četrti poraz v petih tekmah. GGD Šenčur se je z izkupičkom 7-5 pomaknil na tretje mesto prvenstvene lestvice; pred njimi sta Helios in Koper.

Rogaška je najhujši poraz v sezoni doživela v drugem polčasu. Po prvem je imela še dostojen zaostanek (51:38), v drugem delu pa jo je GGD Šenčur nadigral z 41:15. Rogaška je v drugih dvajsetih minutah iz igre zadela šest košev, kar priča o izjemni obrambi domačih, ki so ujeli kar 21 odbitih žog več (49:28) ter imeli devet podaj več (19:10).

Dino Murić je tekmo končal s 17 točkami, 17 skoki, šestimi ukradenimi žogami in statističnim indeksom 30. Točko manj in štiri trojke je zbral Nejc Martinčič, festivalu košev in lepih potez pa so se priključili Matej Rojc (12 točk, 6 skokov, 5 podaj), Veljko Brkić (13 točk) ter Dražen Bubnić in Jan Novak, ki sta dosegla po enajst točk.

V 14. krogu bo GGD Šenčur gostoval pri zadnjeuvrščeni ekipi iz Podčetrtka (11. 1.).

Gorenjska gradbena družba Šenčur – Rogaška 92:53 (28:21, 51:38, 70:46)

STATISTIKA

Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur: »Želeli smo si priti do nove zmage in skupnimi močmi nam je to uspelo. Vsa čast ekipi in tudi navijačem. Z ekipno igro smo prišli do novih tok. Vse se začne in konča pri obrambi. Vsi, ki so stopili na igrišče, so dali svoje. V nadaljevanju nas čakajo pomembne tekme in moramo se pripraviti še bolje. Gremo naprej. Upam, da bomo zdravi.«

30.12.2019 | POMEMBNA ZMAGA V ŠENTJURJU

POMEMBNA ZMAGA V ŠENTJURJU

Šentjur je doživel četrti poraz na zadnjih štirih tekmah, hkrati drugega v tej sezoni proti tekmecu za preboj med prvih pet ekip.

Na drugi strani so košarkarji Gorenjske gradbene družbe zabeležili tretjo zmago v štirih nastopih ter se s šestim parom točk dokončno vključili v boj za zgornjo polovico. Po nepopolnem 12. krogu - Krko v nedeljo čaka gostovanje v Laškem - imajo štiri ekipe od tretjega do šestega mesta po šest zmag.

GGD Šenčur je do dveh točk prišel lažje, kot kaže končni rezultat. Po izenačenem prvem polčasu je v nadaljevanju zaigral bolj čvrsto in kombinatorno ter si z ekipno predstavo hitro priigral lepo prednost. Pred zadnjimi desetimi minutami je ta znašala enajst točk, sredi zadnje četrtine pa že 79:57.

Prvi strelec tekme je bil gostujoči branilec Marko Popadić, ki je dosegel 24 točk ob metu 5:6 za tri točke. Veljko Brkić je prispeval 16 točk, Dino Murić pa 13 (7 skokov). Pri domačih, ki so zadeli trinajst trojk, je Jan Rebec zbral 16 točk (trojke 4:6).

Prva SKL se bo nadaljevala 4. januarja, ko bo GGD Šenčur gostil Rogaško.

ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 83:90 (21:25, 20:17, 14:24, 28:24)

Šentjur: Vlahović 11, Strmčnik 5, Špan 11, Pešić 4, Držić 2, Haynes 11, Rebec 16, Čebašek 11, Ahmedović 12.

GGD Šenčur: Bubnić 7, Novak 11, Rojc 12, Murić 13, Popadić 24, Brkić 16, Pavić 4, Jurček 3.

30.12.2019 | USPEŠEN TURNIR V POREČU ZA ŠENČURJEVE PIONIRJE

USPEŠEN TURNIR V POREČU ZA ŠENČURJEVE PIONIRJE

Na tradicionalnem božičnem košarkarskem turnirju v Poreču sta uspešno sodelovali dve mlajši selekciji pionirjev Gorenjske gradbene družbe Šenčur (U13 in U15). Ob številnih italijanskih ekipah so tekmovalni del zapolnile še slovenske, francoske, srbske, avstrijske, švicarske in hrvaške.

Poinirji U13 (letniki 2007) je nastopilo 17 ekip, Šenčurjanom pa se je po štirih zmagah uspelo prebiti v veliki finale kjer so jih čakali vrstniki Vienna  DC Timberwolves. Trener Gal Sekne zaradi bolezni in poškodbe ni mogel računati na Marka in Urha, kar se je poznalo v drugem polčasu. Majhna razlika, ki so jo fantje z nepopustljivo borbenostjo držali v minimalnih okvirih, se je dvignila v tretji četrtini, ko mladi Šenčurjevi pionirji enostavno niso zmogli več držati visokega ritma. Precej močnejši in višji tekmeci so to znali izkoristiti, zato visoka zmaga Avstrijcev (59:23) ni presenečenje. Po prespani noči je Gal Sekne dejal: »Kapo dol fantom. Za nas je bil to odličen turnir. Zelo pomembno je bilo, da smo uvodo tekmo na turnirju zmagali, kar nas je ohrabrilo, ekipa pa je še bolj stopila skupaj. Tudi v finalu so se fantje borili kot levi, a zagotovo bi bili konkurenčnejši, če bi v rotaciji imel še dva igralca več. Kakorkoli, veseli me, da smo stvari s treningov uspeli pokazati na tekmah. Fantje so dali vse od sebe, zao jim še enkrat čestitam.«

Drugo mesto med 17 ekipami je izjemen uspeh ekipe GGD Šenčur U13.

V starejši kategoriji pionirjev U15 (letniki 2005 in mlajši) je nastopilo 23 ekip in zelo dobro se je po robu, prav tako višjim in fizično močnejšim ekipam zoperstavila Šenčurjeva selekcija, ki jo vodi Marko Roner. Fantje so uvodno tekmo zmagali in drugo izgubili. V drugem delu tekmovanja so se pomerili s favoritom turnirja srbsko Savo in nato v boju za deveto mesto z 48:47 premagali italijansko Piavo basket 94. Izjemna izkušnja je bila to za generacijo fantov 2005, predvsem z vidika precej bolj agresivnega pristopa na tekmah. Trener Marko Roner je po turnirju strnil misli: »Igrali smo proti fizično močnejšim igralcem in se jim dobro zoperstavili. Precej smo se naučili, ker je bila igra vseskozi na meji ali celo prek meje osebnih napak. Videli smo, koliko bolj čvrsto igrajo druge ekipe. Zadnjo tekmo smo zmagali in se uvrstili v prvo polovico lestvice. Zadovljen sem.«