Do polčasa je šlo, potem premoč Heliosa

Zadnja tekma prvega kroga Lige OTP banka je bila odigrana v Domžalah. Po dokaj izenačenem prvem polčasu (33:27), so košarkarji Heliosa v drugem polčasu še odločneje odigrali v obrambi in napadu ter GGD Šenčur premagali z 79:57.

Domžalčani in Šenčurjani so tako kot večina ekip v Ligi OTP banka prevetrili in pomladili zasedbi v primerjavi s prejšnjo sezono. Gostje so se predstavili z ekipo s povprečno starostjo 22 let, domači s šestimi novimi igralci pa so vpisali prvo zmago pod taktirko domačega trenerja Jureta Močnika.

Kansai Helios, ki je v zadnjih treh sezonah igral v finalu Lige OTP banka, si je prednost za mirno končnico priigral na začetku drugega polčasa, ko se je z delnim izidom 12:0 oddaljil na 45:27. GGD Šenčur je potreboval več kot pet minut igre za prvi koš v nadaljevanju. Pet domačih igralcev je imelo dvomestno število točk – Jan Copot je 14 točkam (trojke 4:6) dodal 7 skokov, Blaž Mahkovic 13 točkam 8 podaj, na drugi strani pa je bil najbolj učinkovit Matej Čibej s 15 točkami (trojke 3:4). Helios je skok dobil s 45:34, prav tako je bil dominanten pri metu iz igre: Helios 66%, GGD Šenčur 33%.

Prva domača tekma GGD Šenčurja bo 7. oktobra proti Iliriji.

Kansai Helios Domžale – Gorenjska gradbena družba Šenčur 79:57 (21:16, 12:11, 27:16, 19:14)