DOMOV

17.01.2022 | V Laškem do desete zmage v sezoni

V Laškem do desete zmage v sezoni

Gorenjska gradbena družba Šenčur je dosegel dosegel deseto zmago v tej sezoni in se po točkah izenačili z drugo uvrščenimi Domžalčani, medtem ko so Laščani doživeli 13. poraz in so v spodnjem delu lestvice.

V dvorani Tri lilije se je od prve do zadnje minute iskrilo na vse strani, v izenačenem obračunu pa so se zmage veselili Gorenjci, ki so si odločilno prednost priigrali v začetku zadnje četrtine. Po njihovem vodstvu v 33. minuti s 70:62 je domači trener Aleš Pipan zahteval minuto odmora, po njej pa so njegovi varovanci prepolovili razliko (67:70).

V prelomnih trenutkih dvoboja so bili malenkostno bolj zbrani in preudarni gosti, v živčnem dvoboju so slabe tri minute pred koncem povedli s 76:69, prednost pritisku Laščanov ubranili do konca tekme. Laščani v drugem polčasu niso vodili niti enkrat, a je bil njihov pritisk močan, zato se je favorizirana četica Miljana Pavkovića morala potruditi z vsemi močmi. Pri GGD Šenčur niso igrali Jan Rebec, Nejc Martinčič in Jan Strmčnik, najbolj razpoloženi pa so bili: Gaber Ožegovič (20 točk), Ramo Rizvić (17) ter Alen MALOVČIČ IN Dino Murić (12).

V 15. krogu bo v soboto, 22. januarja GGD Šenčur doma gostil Šentjur.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Pričakovali smo težko tekmo. Laščani so igrali z veliko energije in so znali kaznovati naše napake. V 1. polčasu smo jim dopustili preveliko število napadalnih skokov. V nadaljevanju smo uspeli nadzorovati skok in s čvrsto obrambi prišli do zmage.«

ZLATOROG LAŠKO : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 76:80 (20:21, 22:25, 20:20, 14:14)

CELOTNA STATISTIKA

13.01.2022 | Zadnje tri minute odplaknile zmago v četrtfinalu AAC

Zadnje tri minute odplaknile zmago v četrtfinalu AAC

Gorenjska gradbena družba Šenčur je skozi šivankino uho prišla do četrtfinala pokala Alpe Adria, a je ekipa vseeno javno naznanila, da jo zanimajo visoki cilji. V osrčje Gorenjske je prišla zmagovalna ekipa skupine C, slovaški Spišski Rytieri, ki prihaja iz vzhodnega dela države.

Prva četrtfinalna tekma se ni končala po željah domače ekipe, ki je nastopila brez dveh branilcev, Nejca Martinčiča in Jana Strmčnika, a se je po devetih mesecih na parket vrnil Dino Murić. Murić je prikazal odlično igro in gostom s Slovaške natresel 20 točk ter pri tem zabeležil še 11 skokov in bil najbolje ocenjen igralec GGD Šenčur. Kljub izjemnemu povratku Murića, pa bo šla ekipa na povratno tekmo, ki bo 1. februarja na Slovaškem z zaostankom -7.

V prvi četrtini sta bili ekipi do 11:11 izenačeni, potem pa sta v ospredje stopila najboljša posameznika gostov Američan David Dennis in Marko Stevanović iz BIH. Po 1 četrtini je bilo 18:28. V nadaljevanju je po treh minutah GGD Šenčur zapretil. Hasan Rizvić je zadel za dve, Jan Rebec pa pristavil še trojko – eno od dveh, in tekma je postala nekoliko bolj energična. Še naprej sta Spišski potiskala Dennis in Stevanović, a je proti koncu četrtine Dino Murić s prostimi meti pripeljal domačo ekipo nekoliko bližje (42:47). Po daljšem premoru med polčasom si gostje niso priigrali večje prednosti, priložnost pa so izkoristili košarkarji GGD Šenčur, ki so po tehnični napaki češkega trenerja na klopi gostov Štefana Svitka prišli do ugodnejšega rezultata. Po treh četrtinah je bil GGD Šenčur v ospredju z 71:68.

Ni bilo dvoma, da so domači igralci ujeli vzgonski veter in ga ob vstopu v zadnjo četrtino tudi izkoristili. Po dveh minutah zadnje četrtine je z zabijanjem dvignil energijo Gaber Ožegovič. Takoj zatem sta po dve točki dosegla še Murić in H. Rizvić, GGD Šenčur pa je povedel z rekordnimi desetimi točkami (82:72). Gostje so izkoristili minuto odmora in v nadaljevanju s consko obrambo želeli porušiti napad domačih. Slovaška ekipa je v nameri v celoti tudi uspela. Do konca tekme je Spišski Rytieri dosegel 21 točk, GGD Šenčur pa le 4. Celo več, v zadnjih treh minutah so gostje povsem prevladovali in tekmo zaključili z delnim izidom 0:13.

Prva četrtfinalna tekma pokala Alpe Adria (12.1. 2022)

Gorenjska gradbena družba Šenčur – Spišski Rytieri 86:93 (18:28, 42:47, 71:68)

Statistika

Izjave:

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Žal smo igrali brez dveh branilcev, kar se je poznalo v zadnji četrtini. Pri obeh ekipah je bilo veliko padcev in vzponov. Vodili smo za deset točk, a žal nismo vzdržali. Naredili bomo analizo in na povratni tekmi bomo morali biti bistveno boljši.«

Dino Murić, GGD Šenčur: »V zadnji četrtini smo slabo igrali v obrambi. Žal nismo uspeli reagirati na njihovo consko obrambo. Morali bi biti precej bolj osredotočeni in mirni. Prehitro smo zaključevali akcije, predvsem z meti z razdalje. Gostje so nas kaznovali hitrimi protinapadi in tekmo zmagali. Sledi analiza in z dvignjenimi glavami moramo iti na povratno tekmo.«

Štefan Svitek, trener Spišski Rytieri: »Dobra zmaga za nas v tekmi, ki ni bila lahka. Precej je bilo vzponov in padcev, še posebej slaba je bila tretja četrtina. Borili smo se in spreobrnili tekmo v našo korist. Še eno tekmo moramo igrati proti dobremu nasprotniku. Razlika je seveda zelo pomembna.«

Ivan Gavrilovich, Spišski Rytieri: »Lepa zmaga. Po prvem polčasu nismo igrali dobro, a nam je uspelo dvigniti nivo in zmagati. Naslednjo tekmo igramo na domačem in želimo igrati na zaključnem turnirju. Čestitke Šenčurju za korektno tekmo.«

07.01.2022 | V derbiju boljši domžalski košarkarji

V derbiju boljši domžalski košarkarji

Helios Suns se je maščeval za poraz v Šenčurju in tako ostal sam na vrhu lestvice Lige Nova KBM. Domžalčani imajo en poraz – tistega iz Šenčurja, Krka dva, Gorenjska gradbena družba pa tri poraze.

GGD Šenčur je bolje vstopil v tekmo in po prvi četrtini vodil za tri točke (16:19). V drugi četrtini, ki jo je Helios dobil s 23:15, je imel GGD Šenčur težave pri iskanju modrih rešitev v napadu, oteževalna okoliščina pa je bil tudi boljši skok domače ekipe, ki je ob polčasu vodila 39:34. Igra v prvem polčasu ni navdušila, a je bilo pričakovati boljši drugi del tekme. V nadaljevanju pa se je v športni dvorani Domžale zgodilo marsikaj, tudi nekaj stvari, ki se verjetno ne bi smele. Helios je hitro povedel za devet točk, pri GGD Šenčur pa je Jan Rebec zaradi ugovarjanja prejel tehnično napako; še prej mu je bila dosojena osebna napaka v napadu. Blaž Mahkovic je zgrešil prosti med, a sta z zabijanjem na noge dvignila tribune Bine Prepelič in Tibor Mirtič. Helios je vodil za 11 (45:34), Miljan Pavković pa je ustrezno zahteval minuto odmora. Kmalu zatem je tekmo zapustil prvi center Heliosa Leon Šantelj, ki je dobil osebno napako in nato še tehnično napako. Helios se je zdel ranljiv, saj je obsedel Šantelj, na tekmi pa niso igrali Ferme, Oman in Pašajlić. Sledilo je precej napak na obeh straneh, ko pa je Ramo Rizvić položil za -5 (48:43), pa je morebitni dvig GGD Šenčur z minuto odmora prekinil domači trener Dejan Jakara. Ob slabši dnevni formi nekaterih košarkarjev GGD Šenčur, je Helios do konca 3. četrtine ušel celo na +11 (56:45).

V začetku zadnje četrtine je pri domačih tehnično napako dobil še kapetan Mahkovic (simuliranje osebne napake) in pot do strelskega priključka je bila za GGD Šenčur odprta. Igro Heliosa sta nosila Američan Ervin in Avstralec Jois, vseeno pa so varovanci Miljana Pavkovića vendarle resno ogrozili Helios. Nejc Martinčič je zadel dve trojki in slabe štiri minute pred koncem je Helios vodil s 66:61. Po prostih metih Mateja Rojca in košu Hasana Rizvića je bil zaostanek Gorenjcev le še tri točke (68:65). Po minuti odmora sta odlična odgovorila Ervin in Jois, po vodstvu Helios Suns z 72:65 pa je bilo upanja za GGD Šenčur vse manj. Ervin je v zadnji minuti zadel še enkrat in sprožil nejevoljo pri Janu Rebcu, ki je Američana, povsem brez potrebe, na sredini igrišča zrušil po tleh. Sodniška trojka, ki je imela na derbiju precej težav, je podelila še nekaj tehničnih napak (igralci in trenerji so prišli na igrišče), Rebec pa je po odločitvi ustrezne komisije na KZS dobil kazen prepovedi igranja na dveh tekmah.

Miljan Pavković: " Zaradi naših napak je Helios prevzel nadzor na tekmi. V trenutkih, ko smo se vrnili, smo začeli metati s slabih položajev, izgubljali smo žoge... Zadovoljen sem z energijo v naši ekipi, ampak moramo igrati bistveno bolj pametno in precej manj nervozno.

HELIOS SUNS : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 75:65 (16:19, 23:15, 17:11, 19:20)

Statistika

Del zapisnika delegata KZS:

Ugotovitve in sklepi:

1. Igralcu Rebec J. (KK Šenčur) se v skladu s 100. členom Tekmovalnih propozicij izreče suspnez in v času suspenza ne sme nastopati, voditi ekipe ali opravljati drugih dolžnosti v košarki.

2. Proti odločitvi komisarja lige o izrečenemu suspenzu zaradi izključitve ali odstranitve, ki lahko velja za obdobje do največ treh tekem, ni možna pritožba.

3. KK Domžale se zaradi dosojene tehnične napake trenerju, Jakara D., zaradi nešportnega vedenja - nespoštljiva komunikacija z igralcem nasprotne ekipe - kaznuje z denarno kaznijo 200 EUR.

4. KK Domžale se zaradi dosojene tehnične napake igralcu, Šantelj L., zaradi nešportnega vedenja - vznemirjanje nasprotnika - kaznuje z denarno kaznijo 100 EUR.

5. KK Domžale se zaradi dosojene tehnične napake igralcu, Carlbe Lee E., zaradi nešportnega vedenja - simuliranje osebne napake - kaznuje s kaznijo 50 EUR.

6. KK Domžale se zaradi dosojene tehnične napake igralcu, Mahkovic B., zaradi nešportnega vedenja - simuliranje osebne napake - kaznuje s kaznijo 50 EUR.

7. KK Šenčur se zaradi dosojene tehnične napake igralcu, Rebec J., zaradi nešportnega vedenja - nespoštljiva komunikacija s sodnikom - kaznuje s kaznijo 100 EUR.

8. KK Šenčur se zaradi dosojene tehnične napake trenerju, Pavković M., zaradi nešportnega vedenja spremljevalca kaznuje s kaznijo 200 EUR.

9. KK Šenčur se zaradi dosojene izključujoče napake igralcu, Rebec J., zaradi nešportnega vedenja kaznuje s kaznijo 200 EUR.

10. Komisar tekmovanja bo morebitne disciplinske ukrepe v zvezi s trenersko licenco trenerja ekipe GGD Šenčur, Pavković M., sprejel po odigrani tekmi 13. kola DP.

Izenačeno in razburljivo srečanje, odločeno v končnici.

Komisar tekmovanja je na podlagi vložene disciplinske prijave sprejel naslednji

SKLEP:

1. Igralec Rebec Jan, roj. 28. 9. 1993, matična košarkarska številka 100485, se zaradi vložene disciplinske prijave zaradi dosojene izključujoče napake zaradi grobega nešportnega dejanja nad igralcem nasprotne ekipe kaznuje s prepovedjo nastopa na dveh (2) tekmah. Kazen se izvrši na tekmah 13. in 14. kola Lige Nova KBM.

Dodatna denarna kazen klubu se ne izreče.

06.01.2022 | V Poreču 36 mladih Šenčurjevih košarkaric in košarkarjev

V Poreču 36 mladih Šenčurjevih košarkaric in košarkarjev

Tradicionalni košarkarski turnir za mlajše selekcije se je po prekinitvi ponovno vrnil v Poreč. Resda je bila letošnja udeležba nekaj manjša, a vendarle je bolj pomembno, da se športna tekmovanja vračajo in nudijo mladim športnikom, ne samo primerjalno tekmovalnost med seboj, predvsem omogočajo nova prijateljstva.

Gorenjska gradbena družba Šenčur je na turnirju, kjer je sodelovalo dobrih 20 ekipi iz Hrvaške, Italije in Slovenije, nastopila s tremi ekipami. Pri najmlajših U11 je tekmovala mešana ekipa, kjer je košarko igralo tudi pet deklic. Sila simpatično ekipo sta vodila Shemsia Tolaj in Matevž Šilar, na koncu pa je vedno nasmejana ekipca dosegla eno zmago. Z eno zmago so turnir končali tudi starejši pionirji, ki jih je vodil Marko Roner. Še najbližje medalji so bili pionirji U13, ki jih že nekaj let vodi glasbenik in navdušen kolesar Gal Sekne. V odločilnem obračunu je bila z 59:41 boljša ekipa Stražišča.

Vsa delegacija otrok in trenerjev je bila nastanjena v apartmajskem kompleksu hotela Diamant, kjer so za mlade košarkarje odlično poskrbeli, še posebej pa so bili otroci navdušeni na bazenom, ki ima v zimskem času še toliko večjo vrednost. Izkušnja je na turnirju vedno dobrodošla, za tiste, ki so bili prvič na turnirju zunaj Slovenije, pa je to doživljaj, ki bo še dolgo ostal spominu.

02.01.2022 | Po pravi drami GGD Šenčur v četrtfinalu pokala Alpe Adria

Po pravi drami  GGD Šenčur v četrtfinalu pokala Alpe  Adria

Drugi del decembra je za člansko ekipo Gorenjske gradbene družbe Šenčur minil v znamenju dveh zaporednih gostovanj v skupinskem delu mednarodnega tekmovanja za pokal Alpe Adria. Četico Miljana Pavkovića je čakalo gostovanje pri ekipi GGMT Vienna na Dunaju in tako zatem še v Bratislavi pri Interju. Ker je GGD Šenčur v nekaterih prejšnjih tekmah, tudi na račun križanja terminov s tekmami v državnem prvenstvu in pokalu Spar, igral s pomlajeno zasedbo ter posledično izgubil tekmo ali dve, je bila tokratna računica jasna. Ne glede na rezultat tekme na Dunaju, so člani za preboj v četrtfinale morali premagati slovaško ekipo Inter Bratislavo.

Zaradi poostrenih razmer zaradi covid protokolov na sredini tekmi proti Dunajčanom ni smel igrati Jan Rebec, zaradi lažje poškodbe, pa je doma ostal Hasan Rizvić. Zatorej poraza proti GGMT Vienna ne gre jemati kot tragičnega, bolj je bila to preskušnja in dobro ogrevanje pred tekmo naslednji dan. Na Dunaju so domači slavili zmago 104:71 in tako v skupini B končali na prvem mestu.

Že naslednji dan je sledila ura vožnje do glavnega slovaškega mesta Bratislave in večerna tekma proti Interju. Slovaška ekipa je novembra meseca brez težav (74:95) zmagala v Šenčurju, zato je bila osredotočenost pred odločilno tekmo maksimalna. Že v uvodni četrtini je GGD Šenčur pokazal željo in dobro energijo ter po štirih zaporednih točkah Emirja Ahmedovića vodil za šest (6:12). Čisto ob koncu uvodne četrtine je pri domačih trojko zadel Orihel in zmanjšal prednost gostov (19:24). Domača ekipa je na polovici druge četrtine vzpostavila ravnotežje in po košu Litovca Slavinskasa, prvič po prvi minuti, povedla z 32:31. V tem delu so Šenčurjevi košarkarji začeli loviti Inter in po zaslugi trojke Jana Rebca in polaganja Mateja Rojca, so domači ob polčasu vodili le za štiri (44:40).

V tretji četrtini je Inter hitro povedel za devet (53:44) in na srečo sta ustrezno s trojkama odgovorila Ramo Rizvić in ponovno Rebec. Do konca četrtine nobena od ekip ni prešla v odločnejše vodstvo, a so domači vodili za tri (68:65). V zadnji četrtini je za izenačenje na 70 s trojko poskrbel Nejc Martinčič. Dobre tri minute pred koncem rednega dela tekme sta pet zaporednih točk dosegla Rizvić in Rebec in GGD Šenčur je ponovno vodil (79:82). Gostje so bili v naletu, a je domače v igro vrnil Portoričan Gandia Rosa (84:84). 18 sekund pred koncem je mladi Slovak, komaj 17 letni Timotej Malovec zadel trojko in Šenčurjeva barka je bila močno nagnjena. Le štiri sekunde pred koncem je trojko vrnil Rebec, po ukradeni žogi Alena Malovčiča, pa je ob zvoku sirene za zmago zgrešil Matej Rojc. O potniku v četrtfinale je odločal podaljšek. GGD Šenčur je v podaljšku vodil od prvega koša (Rizvić) in tekmo prelomil 42 sekund pred koncem, ko je trojko zadel Martinčič (98:102) in kmalu zatem dodal še en prosti met.  Za končnih 101:105, v sicer sila izenačeni tekmi, v tekmi, ki je pomenila obstoj v tekmovanju za obe ekipe, velja pohvaliti prav vse igralce GGD Šenčur, ki so bili boljši pri metu iz igre in precej boljši v skoku.

GGMT Vienna – GGD Šenčur

Inter Bratislava – GGD Šenčur

V četrtfinalu se bo Gorenjska gradbena družba v dveh tekmah pomerila z ekipo Spisska Nova Vez iz vzhodnega dela Slovaške.