DOMOV

09.05.2022 | Sezona končana, Rogaška boljša v dveh tekmah

Sezona končana, Rogaška boljša v dveh tekmah

Košarkarji Rogaške so prvi polfinalisti lige Nova KBM. Serijo na dve zmagi proti drugo uvrščeni ekipi lige za prvaka GGD Šenčur so rešili že po drugi tekmi. Na domačem parketu so premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 87:72.

Rogaška se bo v polfinalu prav tako na dve zmagi pomerila z zmagovalcem dvoboja med Krko in Cedevito Olimpijo. Prvo tekmo v Novem mestu so prepričljivo dobili Ljubljančani.

Slatinčani, ki so nastopili brez Terryja Armstronga, na začetku tekme pa se je poškodoval še Domen Bratož, so do zmage prišli v zadnji četrtini, ki so jo z zbrano in preudarno igro dobili z 29:13. Podobno enako se zgodilo tudi na prvi tekmi v Šenčurju, ko so igralci Rogaške zaostanek sedmih točk, v zadnjih sedmih minutah spremenili v zmago.

Na drugi četrtfinalni tekmi sta si ekipi menjavali v vodstvu. Po prvi četrtini je GGD Šenčur vodil za tri (18:21) in po 15 minutah imel celo prednost 11 točk (27:38), ob koncu polčasu je bila prednost gostov pet (35:40). Morda je imel  GGD Šenčur rahlo pobudo, a so domači vztrajali in pred zadnjo četrtino zaostajali le za točko (58:59. Odločilni trenutek je bil v uvodnih minutah zadnje četrtine, ko si je Rogaška v dveh in pol minutah priigrala prednost za 70:61. GGD Šenčur ni več zmogel preobrata. Za končnih 87:72 je bil pri Rogaški najbolj učinkovit Daishon Smith s 24 točkami, Ronald Jackson pa je 16 točkam dodal še 15 skokov. Pri GGD Šenčurju je bil najboljši strelec Jan Rebec z 19 točkami, Dino Murić jih je dodal 17 in še 10 skokov, Nejc Martinčič pa jih je dosegel 14.

2. tekma četrtfinala: Rogaška - GGD Šenčur 87:72

•   GGD Šenčur je dobil 1. in 2. četrtino ter ob polčasu vodil za pet točk (35:40). Rogaška je dobila 3. četrtino za štiri in zadnjo s kar 29:13.
  •   Tudi na prvi četrtfinalni tekmi v Šenčurju je bila usodna zadnja četrtina (21:31)
  •   Rogaška je v prvih štirih minutah zadnje četrtine zadela 4 trojke
  •   Skok 39/29 ... asistence 21/25 ... blokade 3/4
  •   Prosti meti: Rogaška 16/19, GGD Šenčur 5/7

ROGAŠKA (7) : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR (2) 87:72 (18:21, 17:19, 23:19, 29:13)  *2:0

Rogaška: Smith 24 (3:3), Močnik 3, Vujačić 18 (5:5), Šikanič 6 (1:2), Zupan 11, Primorac 9 (2:3), Jackson 16 (5:6).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 6, Ožegovič 2, Rojc 2, Murić 17, R. Rizvić 5, Martinčič 14 (1:2), Tešić 2, Rebec 19 (3:3), Ahmedović 5 (1:2).

CELOTNA STATISTIKA

06.05.2022 | Prva četrtfinalna zmaga pripadla Rogaški

Prva četrtfinalna zmaga pripadla Rogaški

Rogaška je sicer večji del tekme zaostajala, a je vseeno zmogla udariti v zadnji četrtini, v kateri je dosegla 31 točk in v napeti končnici dosegla prvo četrtfinalno zmago. Gorenjska gradbena družba Šenčur je po zaostanku v zadnji minuti z osebnimi napakami poskušal priti do preobrata, a sta bila gostujoča Domen Bratož in Daishon Lenard Smith dovolj natančna s črte prostih metov.

Domači so v prvi četrtini že vodili za deset točk, ob koncu prvega polčasa pa so se gosti povsem približali. Toda ob koncu tretje četrtine je bilo spet deset točk v korist Gorenjcev in ni bilo videti, da bi lahko Rogačani prišli do zmage, še posebno, ker so domači tudi dobrih šest minut pred koncem še imeli prednost sedmih točk. Toda Bratož in Smith sta poskrbela za devet zaporednih točk in začela se je drama. Razpoloženi Nejc Martinčič je domačim še zagotovil vodstvo s 86:85, Šenčurjani so tudi vodili s 87:86, toda nato je reči v svoje roke vzel Bratož, nad njim so domači delali prekrške, kar pa se jim ni obrestovalo.

Pri Gorenjski gradbeni družbi Šenčurju je Ramo Rizvić dosegel 20 točk, Nejc Martinčič jih je dodal 19. Za Rogaško je bil danes najbolj razpoložen napadalni trio Bratož/Smith/Jackson, ki je skupaj dosegel 61 točk.

Druga tekma tega četrtfinalnega para bo odigrana 7. maja v Rogaški Slatini.

Miljan Pavković, trene GGD Šenčur: »Odločila je zadnja četrtina, kjer smo prejeli 31 točk. Večina tekme smo nadzorovali potek tekme, a v zadnjem delu nismo imeli moči, da bi obrnili potek tekme v našo korist. Čimprej se moramo dvigniti, se pripraviti za drugo tekmo ter poskušati serijo vrniti v Šenčur.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR (2) : ROGAŠKA (7) 92:96 (26:20, 21:24, 24:21, 21:31)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 6 (3:4), Rojc 10 (6:6), Murić 12 (3:6), R. Rizvić 20 (4:4), Martinčič 18 (1:2), Malovčič 4 (2:6), Tesić 2 (2:2), Daneu, Rebec 12 (4:5), Ahmedović 8.

Rogaška: Smith 20 (6:6), Vujačić 15 (4:4), Zupan 6 (2:2), Primorac 14, Bratož 21 (14:18), Jackson 20 (3:4).

03.05.2022 | Pred četrtfinalno serijo proti Rogaški

Pred četrtfinalno serijo proti Rogaški

Članska ekipa Gorenjske gradbene družbe Šenčur je na dobri poti, da poseže po zgodovinskem rezultatu. Po drugem delu državnega prvenstva, ligi za prvaka, so varovanci Miljana Pavkovića osvojili drugo mesto, kar je najboljša uvrstitev v zgodovini. V ligi za prvaka je GGD Šenčur imel enako število zmag in enako medsebojno razmerje kot Helios Suns, a v takšnem primeru, po pravilih FIBA, odloča skupna koš razlika vseh desetih tekem lige za prvaka. Tu so Domžalčani imeli precej večjo razliko med danimi in prejetimi koši in zato je GGD Šenčur ostal na drugem mestu. Med tem, ko se bo Helios v četrtfinalu udaril s Šentjurjem, pa GGD Šenčur čaka Rogaška, ki je v letošnji sezoni igrala tudi drugo ABA ligo in v tem regionalnem tekmovanju zabeležila tri zmage. Slatinčani so denimo premagali tudi finalista ABA 2 lige in prvega po rednem delu, skopski MZT.

V ligi za prvaka je Gorenjska gradbena družba Šenčur zmagala na sedmih tekmah in na treh izgubila. Končno drugo mesto prinaša prednost domačega igrišča, a le do finala, v kolikor se v njem srečata Helios Suns in GGD Šenčur. Šenčurjeva četica se je tako v prvem delu sezone kot ligi za prvaka soočala s precejšnjimi težavami zaradi poškodb, pa tudi covid je nekajkrat posegel v stabilnost zdravstvenega kartona. S tem se je v prvih bojnih vrstah zelo dobro spoprijel glavni trener Miljan Pavković: »Imeli smo veliko težav s poškodbami, tako da niti na eni tekmi nismo bili v popolni postavi. Že na začetku lige za prvaka smo ostali brez Jana Strmčnika, posledično smo bili oslabljeni na mestu organizatorja igre. Zadnji del prvenstva smo sicer začeli dobro, saj smo v gosteh premagali Krko in Cedevito Olimpijo, ampak so sledili trije porazi. Zagotovo najbolj boli poraz v domači dvorani proti Podčetrtku. Pravzaprav smo imeli tudi zmago doma proti Heliosu v svojih rokah, a smo ponovno naredili nekaj napak in ostali brez nje. Dvig forme je prišel pravočasno, saj smo doma premagali Krko in nato prišli še do štirih zmag. Lahko rečem, da smo naredili dobro delo in smo lahko z narejenim in doseženim zadovoljni.«

Članska ekipa se je v preteklosti redno uvrščala v četrtfinale državnega prvenstva, zato je povsem logično, da letošnje ambicije vendarle sežejo malce višje, v polfinale, kar bi bilo za GGD Šenčur prvič v zgodovini. Miljan Pavković je v svoji igralski karieri odigral veliko play off tekem, zato je šef strokovnega štaba v Šenčurju povzel misli pred prvo tekmo, ki bo v sredo, 4. maja ob 20. uri: »Zdaj nas čakajo zaključni boji. V četrtfinalu se bomo pomerili z Rogaško, ki kakovostno sodi v ligo za prvaka. Rogaška je imela precej težav skozi sezono in le te so jo pripeljale v ligo za obstanek. Četrtfinalna serija na dve zmagi zagotovo ne bo lahka, saj ima Rogaška na vsakem igralnem mestu odlične košarkarje. Naše ambicije so visoke in dali bomo vse od sebe, da zmagamo in se uvrstimo v polfinale. Zagotovo bomo morali prikazati čvrsto obrambo in veliko odgovornost v napadu. Še vedno se ubadamo z manjšimi težavami, ampak verjamem v kakovost in karakter moje ekipe. Pričakujem uvrstitev v polfinale, kar bi bil zgodovinski uspeh za naš klub

GGD Šenčur ima na parketu veliko kakovostnih orožij, predvsem pa so izkušnje tiste, ki v odločilnih tekmah še kako pomagajo. Odlično se je v ligi za prvaka razigral Dino Murić, ki v prvem delu prvenstva zaradi rehabilitacije ni tekmoval, a je v drugem delu prvenstva v desetih tekmah nanizal kar osem dvojnih dvojčkov: »Ponavadi višja mesta vodijo k lažjim tekmecev v četrtfinalu, a to tokrat ni čisto res. Rogaška je odlična ekipa, ki je imela vrsto težav. Prišlo je nekaj novih igralcev in njihova forma se je dvignila, kar je Rogaška pokazala v drugem delu prvenstva v ligi za obstanek, kjer je osvojila prvo mesto. Čaka nas vse prej kot lahka tekma. Mi moramo biti pripravljeni in igrati maksimalno v obrambi, recimo tako kot smo jo odigrali na zadnji tekmi proti Heliosu. V napadu bo žoga morala krožiti, poiskati bomo morali njihove šibke točke in napadati tam kjer smo mi močnejši. Enostavno bodo odprti igralci morali metati in to moramo izkoristiti. Upam, da bomo uspeli v tej četrtfinalni seriji in da se bomo uvrstili v polfinale, kar bi bil zgodovinski uspeh za GGD Šenčur

Četrtfinale državnega prvenstva:

1 tekma, 4.5. ob 20:00 (Šenčur)

2 tekma, 7.5. ob 19:00 (Rogaška Slatina)

Morebitna tretja tekma, 10.5. ob 20:00 (Šenčur)

02.05.2022 | V Domžalah zmaga za dve točki, a potrebovali bi tri

V Domžalah zmaga za dve točki, a potrebovali bi tri

Derbi zadnjega kola Lige Nova KBM za prvaka je odločal o prvem mestu, ki so ga osvojili košarkarji Helios Suns, zahvaljujoč višji razliki v koših v vseh tekmah drugega dela tekmovanja, medtem ko sta obe ekipi v drugem delu tekmovanja v medsebojnih dveh tekmah zmagali za dve točki. Nekateri so razmišljali celo tekmah prvega dela lige, kjer je bil GGD Šenčur uspešnejši ali celo, kdo je dosegel več točk v gosteh, a pravila FIBA, po katerih se ravna KZS, opredeljujejo, da je v izenačenem primeru dveh ekip tudi pomembna skupna koš razlika vseh tekem v ligi za prvaka. Helios ima koš razliko +90, GGD Šenčur pa +38.

V domžalski športni dvorani so dobre tri minute pred koncem tekme imeli Domžalčani prednost 71:65. Sledila je trojka Dina Murića in dva koša Gabra Ožegovića za vodstvo gostov, Leon Šantelj pa je domače pol minute pred koncem s črte prostih metov vrnil v vodstvo. V zadnjem napadu GGD Šenčurja je Murić zadel met za tri točke, Bine Prepelič pa je dve sekundi pred iztekom časa dobil žogo pod obroč, a je zgrešil neoviran met za podaljšek. Že osmi dvojni dvojček v ligi za prvaka je dosegel Dino Murić (15 točk + 11 skokov). Ponovno je bil odličen Ramo Rizvić (21 točk), dvomesten je bil tudi Gaber Ožegovič (15 točk). Trener GGD Šenčur Miljan Pavković tokrat ni mogel računati na Hasana Rizvića, Nejca Martinčiča, Jana Strmčnika in Jana  Rebca, povrhu pa se je med tekmo poškodoval še Srdjan Tešić.

Gorenjska gradbena družba Šenčur se bo v četrtfinalu na dve zmagi pomeril z Rogaško. Prva tekma je na sporedu 4. maja, druga 7. maja, morebitna tretja pa 10. maja.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »V Domžalah smo oboji odigrali zelo čvrsto tekmo. Mi smo imeli težave vso tekmo. Lovili smo domačine in nismo se predali. Precej igralcev je danes manjkalo, a tisti, ki so bili na tekmi, so igrali odlično in z vsem srcem. Prav zato jim iskreno čestitam. V četrtfinalu nas čaka Rogaška in moramo se dobro pripraviti

HELIOS SUNS : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 73:75 (15:17, 20:13, 20:21, 18:24)

Helios Suns: Ferme 7 (2:3), Pašajlić 7 (2:2), Mirtič 8, Ervin 7, Mahkovic 17 (6:8), Prepelič 12 (2:2), Šantelj 15 (5:6).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 15, Rojc 8 (2:2), Murić 15 (3:4), R. Rizvić 21 (7:7), Malovčič 8, Tešić 2, Ahmedović 6.

25.04.2022 | Tesna proti Cedeviti Olimpiji

Tesna proti Cedeviti Olimpiji

Še pred tekmo je vodstvo kluba obdarilo zvestega navijača GGD Šenčur Tadeja Horvata in mu, še dodatno, s skupinsko fotografijo košarkarjev obeh ekip, močno polepšalo dan. Tadej je na družbena omrežja zapisal: »Zelo ste me presenetili. Hvala vsem igralcem za podpisan dres. In še zmagali smo. To je bil eden od mojih najlepših dni. Hvala. Hvala

Na gorenjskem parketu se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča. Po izjemno izenačeni tekmi pa je smetano na koncu pobrala domača zasedba. Odločilen koš je devet sekund pred koncem razburljivega dvoboja postavil Gaber Ožegovič, ki je zadel tri točke.

V izdihljajih tekme je sprva kazalo na zmago Ljubljančanov, ki so v 38. minuti po točkah Žige Daneva povedli z 79:74. A domači košarkarji se niso predali, po trojki Dina Murića so 38 sekund pred koncem rednega dela tekmo izenačili na 81:81. Ljubljanska ekipa je zahtevala minuto odmora. Po njej je Marko Radovanović 18 sekund pred koncem dvoboja zadel oba prosta meta za vodstvo s 83:81, po domači minuti odmora, pa je Ožegovič devet sekund pred koncem zadel trojko za tesno zmago.

Gorenjska gradbena družba Šenčur, ki je dosegel četrto zmago v ligi za prvaka, je bil najbolj učinkovit Murić z 20 točkami in 12 skoki – to je šesti dvojni dvojček v ligi za prvak, 16 točk je dosegel Ramo Rizvić, 12 Jan Rebec, 11 pa  Nejc Martinčič.

Gorenjska gradbena družba Šenčur bo 27. aprila gostil Nutrispoint Ilirijo.

Miljan Pavković: »To je bila zelo pomembna zmaga za našo ekipo. Proti talentirane ekipe smo pričakovali težko tekmo. Igra ni bila najboljša in mučili smo se vso tekmo. Na koncu nas je tudi sreča malce obdarila.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : CEDEVITA OLIMPIJA 84:83 (24:25, 22:22, 13:13, 25:23)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 8, H. Rizvić 4 (2:2), Rojc 6 (4:5), Murić 20 (6:8), R. Rizvić 16 (2:2), Martinčič 11 (1:2), Rebec 12 (2:3), Ahmedović 4, Daneu 3.

Cedevita Olimpija: Duščak 15 (2:4), Ščuka 13 (2:2), Radovanović 29 (5:5), Habot 2 (0:1), Mulalić 11 (1:1), Jovanović 3, Daneu 10 (0:2).