GGD Šenčur U20 zaključil sezono na 13. mestu
Generacija košarkarjev letnika 2005 in mlajših je tudi letos trenirala pod vodstvom Simona Kuharja. Slednji se je lani veselil zgodovinskega uspeha, saj so košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur U20 prinesli prvi naslov državnih prvakov v zgodovini kluba. Generacija 2004 se je spopadla s člansko košarko, vrzel letnika 2005 v Šenčurju pa sta pokrila Ajdin Bečirović (BIH) in Petar Strugar (ČG). Prvi je odigral odlično sezono v tej starostni kategoriji, drugi je prišel prepozno (januar 2025), saj se je uigral šele na zadnjih tekmah. Od lanskih nosilcev je ostal le najmlajši, letošnji kapetan, Lovro Bolhar.
Kvalifikacije je ekipa prebrodila brez težav, nato pa v 1. ligi doma premagala Triglav in Ljubljano ter izgubila v gosteh z obema, kot tudi obakrat s Slovanom. Sledila je realno pričakovana pot prek 1.B lige, kjer pa je bila ekipa večinoma zdesetkana. Prijetno presenečenje sezone, Radovljičan Jaka Kušar je bil zaradi zvina gležnja odsoten dva meseca. Zaradi padca konec septembra je bil mesec dni odsoten Bolhar, žal si je februarja na tekmi v Ajdovščini poškodoval še gleženj. Bržkone je o usodi ekipe do 20 let odločila domača tekma proti Sežani, kjer je v izteku rednega dela Bolhar imel met za zmago, a je nasprotni igralec z osebno napako ustavil met, sodnikova piščalka pa se ni oglasila. Nepotrebno je bilo klicanje in opravičevanje taistega sodnika uro po tekmi. Škoda je bila narejena. GGD Šenčur je po porazu s 84:85 v nadaljevanju nanizal pet zaporednih zmag in na koncu ostal za las prekratek v boju za izločilno tekmo, za uvrstitev na zaključni turnir osmerice lige do 20 let. Sezona je končana, GGD Šenčur U20 je končal na 13. mestu.

Navkljub, navidezno ne najboljši uvrstitvi, pa je sezona pokazala nekaj sila perspektivnih stvari. Ekipa Gorenjske gradbene družbe Šenčur je bila med vsemi najbolj napadalna ekipa prvenstva, saj je v povprečju dosegala 98,6 točke, kar sedem več kot druga najboljša Ilirija.
Ajdin Bečirović (2005/198) je bil med vsemi igralci drugi najboljši strelec, za košarkarjem Postojne Samedom Grošićem. Med najboljšimi strelci sezone 24/25 sta bila tudi Lovro Bolhar (2006/192) in Jaka Kušar (2005/190), oba s povprečjem več kot 20 točk. Kot ekipa je GGD Šenčur blestela tudi pri izvajanju prostih metov, saj je bila le Cedevita Olimpije boljša za dobra dva odstotka.
Bečirović je na tekmi proti Jančam dosegel 46 točk, kar je klubski rekord letošnje sezone. Vsaj 30 točk ali več sta dosegla tudi Bolhar in Kušar. Mejo desetih točk so dosegli ali presegli tudi Petar Strugar, Teodor Cumbo, Erik Murovec, Tej Vizjak, David Popp in Tibor Kočar.
Simon Kuhar, trener GGD Šenčur U20: »Tiha želja je bila, da se z ekipo uvrstimo na zaključni turnir. Malce prepozno smo dokončno sestavili ekipo, kar pomeni, da je za sezono 25/26 že zdaj potrebno lotiti vprašanja statusa glavnih deležnikov ekipe U20. Ni bilo tako slabo. Prikazali smo hitro, atraktivno in napadalno košarko. Dosegli smo veliko število točk, morda je bila zato obramba nekoliko slabša. Doma smo izgubili le dve tekmi. Bečirović si je na tekmah U20 priboril status v članski ekipi, Bolhar pa si je nabral nove izkušnje v vlogi kapetana in liderstva na terenu.«


















