Slovenija U20 evropski podprvak z velikim deležem Domna Petroviča in Vukašina Todorovića

Srebrni fantje so se vrnili z evropskega prvenstva na Poljskem. Mladi košarkarji do 20 let so vrnili upanje po svetlejši prihodnosti slovenske košarke in dokazali, da lahko ekipa, brez pretirano izpostavljenih zvezdnikov, lahko pride zelo daleč. Slovenska reprezentanca je v Gdyniji premagala Črno Goro, Litvo, Islandijo, Severno Makedonijo, Poljsko, Belgijo in v finalu z 78:82 klonila proti Franciji. Mladi košarkarji so osvojili prvo medaljo po letu 2019, ko je bila reprezentanca U18 bronasta v Grčiji. Za Slovenijo je to 12. medalja na evropskih prvenstvih mlajših starostnih kategorij in šesta reprezentance do 20 let.

V najboljšo peterko prvenstva je bil izbran Urban Klavžar, ki je bil s 16,1 točke najboljši strelec Slovenije. Izjemno pomembna člana ekipe sta bila tudi naša fanta, Vukašin Todorović in Domen Petrovič, ki sta dosegala slabih 10 točk na tekmo. Todorović je bil prvi skakalec reprezentance, hkrati pa je med vsemi slovenskimi igralci imel najboljši odstotek meta iz igre. Petrovič je bil tretji najboljši po odstotku meta in bil tretji skakalec ekipe, imel pa najmanj izgubljenih žog.

Iskrene čestitke trenerski ekipi in fantom za odlično prvenstvo

Domen Petrovič: »Občutki so dobri in zadovoljni smo s srebrom. Konec koncev je to dober rezultat. Seveda smo si želeli zlato medaljo, ker je resnično bila dosegljiva. Žal je zmanjkalo nekaj sreče, pa kašna žoga bi se lahko drugače odbila, a tudi naše napake so nas stale zlate medalje. Pred prvenstvom bi kar sprejeli srebrno medaljo, a ko prideš v finale…. Smo pač prinesli srebro. S svojimi igrami sem zadovoljen, morda je bilo vseeno preveč nihanj. Predvsem proti koncu turnirja, ko me je ujela utrujenost. Dobro sem treniral in igral v minuli sezoni pri GGD Šenčur in sem na priprave vstopil z veliko mero samozavesti. Verjel sem vase in v svoje sposobnosti, kar se je poznalo že na pripravljalnih tekmah in pri stopnjevanju forme pred prvenstvom.«

Vukašin Todorović: »Mi smo verjeli, da lahko osvojimo medaljo. Vseskozi smo se držali načrta. Kot ekipa smo držali skupaj že na pripravah in tudi na prvenstvu. Mi smo že prej verjeli, da lahko pridemo v finale in to smo tudi dokazali. Čeprav vem, da mnogi niso verjeli. S svojimi igrami sem kar zadovoljen, morda bi še bolje, če bi izgubil kakšno žogo manj. Mislim, da sem odigral dobro. Sem optimističen tudi pred začetkom članske sezone v Gorenjski gradbeni družbi Šenčur. V sezono, še prej na priprave, lahko vstopim samozavestno.«