Proti vodilni ekipi dober odpor z mlado ekipo, ki obeta

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so na prvi tekmi ABA 2 lige v Širokem Brijegu, kljub porazu, pustili dober vtis. Srbski Zlatibor je bil prvak ABA 2 lige pred dvema letoma in je tudi v tem trenutku vodilna ekipa lige. GGD Šenčur je v BIH pripotoval brez kapetana Dina Murića in dveh ostrostrelcev Nejca Martinčiča ter Primoža Kmetiča.

Zlatibor nima večjih zvezd, niti tolikšnega proračuna kot denimo Vojvodina in Spartak, a igra kolektivno, napadalno učinkovito, visok ritem pa držita Slovenca, Jan Rebec, ki je najboljši strelec ekipe in Jure Špan. Poletno, igrivo in učinkovito je GGD Šenčur začel tekmo in po prvi četrtini vodil za 4 točke. Do polčasa je slovenska ekipa naredila nekaj napak v obrambi in Zlatibor je povedel za šest točk. Ob polčasu je bilo v taboru Zlatibora slišati, da je potrebno v nekaj minutah zlomiti Gorenjce in mirno pripeljati tekmo do konca. Alen Malovčič s trojko in Gaber Ožegovič sta poskrbela, da je imela srbska ekipa po koncu tretje četrtine le štiri točke prednosti (60:56). Za presenečenje v zadnji četrtini je poskrbela mlada peterka GGD Šenčur: Čibej, Vidić, Bolhar, Petrovič in Antić, ki si je dobrih pet minut do konca priigrala izenačenje na 69. Zlatibor je ob koncu tekme odgovoril s šestimi točkami Djukanovića in trojko Kovačevića, GGD Šenčur pa iz igre ni zadel dobre štiri minute. Trener gostov Strajin Nedović je po pisku sirene, ko je semafor kazal 87:75 dejal: »Rezultat kaže eno, a situacija na igrišču je bila povsem drugačna. Nismo igrali agresivno v obrambi in pri 69:69 bi se lahko obrnilo tudi drugače.«

Osebni rekord v ABA 2 ligi je dosegel Matej Čibej, ki je 15 točkam dodal še 6 asistenc in 3 skoke. Dvomestni so bili še Alen Malovčič, Gaber Ožegovič in Dalibor Đapa. Svoje prve minute sta vpisala 19 letni Vito Bajazet in Lovro Bolhar, ki je le nekaj dni pred tem praznoval 18 rojstni dan. Mladi Domžalčan je na tekmi, ob tehnični napaki Jana Rebca, zadel prosti met in tako postal deveti slovenski košarkar kategorije U18, ki se je vpisal med strelce v zgodovini nastopov vseh slovenskih ekip v ABA 2 ligi.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Vesel sem za vse kar so fantje pokazali danes na tekmi. Na zadnji turnir smo prišli brez nekaterih nosilcev igre, lahko rečem, da skoraj z mladinsko ekipo. Res sem zadovoljen, kako so fantje igrali, kako so se borili in koliko energije so vložili v tekmo. Mislim, da so gledalci uživali v dobri tekmi.«