Gorenjska gradbena družba tokrat premočna za Triglav

Že zaradi tekme prvega kroga, koncem septembra, ko je ECE Triglav pošteno premagal Šenčurjane, se je tokrat slednjim poznala močna želja po tekmovalnem maščevanju. Triglav je imel zelo razpoloženega Lovra Urbiho (35 toćk), a je bila kolektivna igra ter razpršenost strelcev  GGD Šenčur preveč za gostje iz Kranja. Po pet točk prednosti na vsaki od uvodnih četrtin je bilo dovolj za občutno prednost domačih, ki jih je izjemno vodil Jan Novak, ki je s pol manj točkami kot prvi strelec Triglava imel skoraj enak index. Novak je podajal, prodiral, zadel dve trojki iz treh poskusov ter dodal navdih soigralcem. Po treh četrtinah je GGD Šenčur vodil s 73:54 in vprašanj o zmagovalcu ni bilo več. Poleg Novaka, ki je odigral najboljšo tekmo sezone, so bili dvomestni še Nejc Martinčič (15 točk / 4 trojke), Alen Malovčič (14 točk), Dino Murić (11) in Gaber Ožegovič (10).

V 11. krogu, 9. decembra bodo člani GGD Šenčur igrali v Tivoliju proti Iliriji.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Vsaka tekma je težka, saj praktično vsak lahko premaga vsakogar. Po dveh slabših tekmah, smo želeli, da to tekmo doigramo, kot zmoremo in znamo. Razen uvodnih minut, je bila energija dobra. Igrali smo borbeno in igralci so upoštevali dogovor o taktičnih potezah. Premagali smo ekipo, ki uigrana in igra lepo košarko, če jim to dovoliš. Triglav bi z več sreče imel tudi kakšno zmago več. To je ekipa, ki jo spoštujem in cenim. Mi smo dali vse od sebe in mislim, da zasluženo premagali goste iz Kranja