V Tivoliju ni šlo

V tekmi 11. kroga lige Nova KBM so košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur gostovali v hali Tivoli, kjer so jih pričakali energični igralci Ilirije. Z nekaj malega težavami na obeh strani, je do polčasa za gorenjsko ekipo izgledalo kar optimistično. Po uvodnih desetih minutah je Ilirija vodila za pet točk (25:20), GGD Šenčur  pa si je manjšo prednost (38:41) priigral po dveh zadetih prostih metih Gabra Ožegoviča. V tretji četrtini je na semaforju kazalo 38:46, ko je Dino Murić prejel tehnično osebno napako – to je bila reakcija po dveh osebnih napakah GGD Šenčur, in Ilirija je z delnim izidom 10:0 izenačila ter v uvodni minuti zadnje četrtine prešla v  dvomestno vodstvo (66:55). Ko je Macura pet minut pred koncem zabil za prednost +16 je bila tekma praktično končana. Zanimivo, da je končni rezultat 84:70 postavil Alen Zulič, skoraj dve minuti pred koncem tekme.

Košarkarji GGD Šenčur naslednjo tekmo igrajo 15. decembra ob 20:00 v domači dvorani proti ekipi LTH Castings.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Čestitke za zasluženo zmago Ilirije, ki je tekmo prelomila v tretji četrtini. Ilirija je resna ekipa, kar dokazuje iz kroga v krog. Mi smo dobro nadzirali tekmo do 25. minute. Ko je z igrišča moral Dino  Murić, poleg tega so nekateri visoki igralci poškodovani, je Ilirija to izkoristila. Ko smo jim dovolili, da so dosegli lahke koše iz protinapadov, so se domači povsem razigrali.«