Poraz proti Spartaku in zmaga proti Šibenki

Tretji turnir ABA 2 lige je bil v osrčju Hercegovini, v Širokem Brijegu. Košarkarji Gorenjske gradbene družbe so v Mostar, kjer so bile nastanjene vse ekipe, prišli s precej okrnjeno »krvno sliko«, saj sta doma ostala Dalibor Đapa in Luka Rudović, med tem, ko je kapetan Dino Murić imel malce težje posledice od udarca na zadnji tekmi slovenskega prvenstva proti LTH Castingsu.

Zmaga proti škofjeloški ekipi je bila sicer dobra popotnica za drugoligaški zbor jadranske druščine, a vendarle je ABA liga močnejše tekmovanje in zahteva dodatno dozo premišljenosti, osredotočenosti in predvsem čvrstosti. Uvodno soočenje v dvorani Pecara je bilo proti Spartaku iz Subotice, ekipi, ki je že na prvem turnirju v Vojvodini najavila visoke cilje in ambicije. Trener Miljan Pavković je privarčeval nastop Dina Murića, šenčurska četica, pa se je favorizirani ekipi dobro upirala do polčasa. Spartak je v štirih minutah tretje četrtine opravil z izpitom, saj je bilo delnih 11:0 dovolj, da vprašanja o zmagovalcu ni bilo več. Spartak je zmagal s 109:76 in tako prizadejal najtežji poraz GGD Šenčur v dve letnem nastopanju v ABA 2 ligi. Ob odsotnosti Murića se je izkazal 20 letni Šibenčan Frane Antić, ki je posegel po osebnem rekordu odkar je poleti 2023 prestopil v Šenčur. Antić je dosegel 16 točk ter dodal še sedem skokov. Odlično je minutažo izkoristil tudi 19 letni Domen Petrovič, ki je z 11 točkami, prav tako dosegel osebni strelski rekord. Po tekmi je oceno podal Miljan Pavković: »Manjkali so nam trije visoki igralci, ampak smo 17, 18 minut vendarle uspeli biti izenačeni s Spartakom, ki je eden glavnih favoritov za naslov prvaka. Spartak je hitro, predvsem zaradi kakovosti ekipe, ušel in zabeležil zmago. Mi danes nismo bili slabi v napadalnem delu igre, ampak smo imeli veliko težav v obrambi, predvsem v skoku. Upam, da bomo z več igralci lahko nastopili proti Šibenki.«

Prav Šibenka je na turnirju v Širokem Brijegu prišla do prve letošnje zmage, saj je v hrvaškem obračunu, brez večjih težav, porazila Cedevito Junior. Želja Pavkoviću se je uresničila, saj je trenerska ekipa opravila dobro delo (trenerja Pavković in Gašper Sluga, fizioterapevt Luka Levec in trener za telesno pripravo Ažbe Ribič) in Dino Murić je odigral odlično tekmo proti dalmatinski ekipi. Gorenjska gradbena družba Šenčur je na igrišču deloval kot sila izkušena ekipa, ki nasprotniku ne daje niti najmanjše možnosti zmago. Prednost deset točk po prvi četrtini se je sicer prepolovila ob polčasu (43:38). V zadnjem delu tretje četrtine so Ožegovič, Murić in Malovčič dvignili ritem in GGD Šenčur je vodil s 60:47. Modro in uigrano je GGD Šenčur nadaljeval zadnjo četrtino in ko je Jan Novak 3 minute in pol pred koncem tekme zadel polaganje za +18, je bilo jasno, da zmaga Šenčurjanom ne more več uiti. V zadnji minuti sta se strelsko vpisala še Milutin Vidić in Frane Antić, GGD Šenčur pa je posegel po rekordni zmagi v ABA 2 ligi. Odgovor je bil preprosto vrhunski. Po rekordnem porazu, je dva dni kasneje prišla še rekordna zmaga. Za končnih 78:57 je največ točk dosegel Dino Murić (18), dvomestni so bili še: Gaber Ožegovič in Primož Kmetič (13) ter Alen Malovčič (11). Šibenka še nikoli ni dosegla tako malo točk, GGD Šenčur pa ima v napadu še precej rezerve. Zadovoljstva ni skrival glavni trener Miljan Pavković: »Pred tekmo situacija zdravstvenega stanja v ekipi ni bila dobra, zato je ta zmaga še toliko slajša. Jasno, da sem zadovoljen. Šibenka je mlada in zelo talentirana ekipa, ki jo odlično vodi Damir Milačić. Moji igralci so igrali čvrsto in dali svoj maksimum. Zmaga je zaslužena.«