Zmaga ušla s trojko tik pred koncem

Prva tekma na četrtem turnirju ABA 2 lige v Novem Sadu je spomnila na filmske bisere, najboljših in nepredvidljivih scenarijev. Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so proti ekipi MZT, ki je še lani igrala prvo ABA ligo, v tretji četrtini izgubljali za 16 točk. Prepoznavna gorenjska trma je vodila igralce GGD Šenčur, da so z agresivno in gibljivo obrambo vztrajno nižali razkorak do skopske ekipe. Dve minuti pred koncem tekme, je Matej Čibej zadel met za tri točke in rezultat je bil poravnan na 70. Le še minuto do piska sirene je pod koš utekel Dino Murić in GGD Šenčur je vodil s 73:72. Košarkarji MZT so naredili osebno napako, v naslednjem napadu pa je bil ponovno v ospredju Murić, a je žal zgrešil oba prosta meta. Kazen je sledila šest sekund pred koncem, ko je ameriški košarkar Russell, povsem neoviran, zadel odločilno trojko za zmago skopskega MZT-ja.

Pri GGD Šenčur sta bila dvomestna Jan Novak (15 točk) i Primož Kmetič (13). Najboljši skakalec na tekmi je bil Dino Murić z devetimi skoki.